სახალხო დამცველი ქდმ–ს „ჰომოფობიურ“ განცხადებებს და ინიციატივას აკრიტიკებს
საქართველოს სახალხო დამცველმა გიორგი ტუღუშმა განაცხადა, რომ ქრისტიან–დემოკრატიული მოძრაობის ინიციატივა საკონსტიტუციო ცვლილების მიღების თაობაზე, რომელიც, ავტორთა თქმით, მიზნად ისახავს საკანონმდებლო დონეზე ტრადიციული და ზნეობრივი ღირებულებების გაძლიერებას, „ცალსახად მიუღებელია“.
2012-05-23
როგორ აშუქებს რელიგიური უმცირესობების საქმიანობას ქართული მედია
ინტერნიუსის მიერ ჩატარებული მედიამონიტორინგის შედეგების მიხედვით, ბეჭდური მედიიდან, რელიგიურ უმცირესობებთან დაკავშირებულ საკითხებს, ყველაზე ხშირად გაზეთი „ბათუმელები“ აშუქებს, ყველაზე ნაკლებად კი, გაზეთი „რეზონანსი“.
2012-05-22
ქართულ–ოსური სამოქალაქო დიალოგი – შეფასება ფრიადი
რუსლან კოკოევი ჯავაში ცხოვრობს. იგი სტამბულში ქართველ კოლეგებთან შესახვედრად ჩავიდა, სადაც ოთხი დღის განმავლობაში ქართულ–ოსური სამოქალაქო დიალოგი მიმდინარეობდა. ქართველები და ოსები ძალიან გახსნილად და გულწრფელად საუბრობდნენ იმ პრობლემების შესახებ, რაც დღეს კონფლიქტის მოგვარებას ხელს უშლის.

Public Defender, Giorgi Tugushi, said a proposal by lawmakers from Christian-Democratic Movement (CDM) to amend constitution to, as sponsors of the bill say, “protect morality”, was “absolutely inadmissible.”
2012-05-23
Activities of Religious Minorities in Georgian Media
According to the media-monitoring results carried out by Internews, newspaper Batumelebi is most active in reporting about religious minorities and newspaper Resonansi is the most passive in this direction.
2012-05-22
Georgian-Ossetian Civil Dialogue – Excellent Grade
Ruslan Kokoev lives in the Java district. He went to Istanbul to meet his Georgian colleagues in a Georgian-Ossetian civil dialogue which was held for four days. During the dialogue, Georgians and Ossetians spoke very openly and frankly about the problems that hinder the conflict resolution process.