იმ დროს, როცა რუსთაველის გამზირზე აქციას არბევდნენ, „იმედის“ ეთერში პოკერს თამაშობდნენ
რუსთაველის გამზირზე მიმდინარე საპროტესტო აქციის დაშლას და შემდეგ განვითარებულ მოვლენებს თითქმის მთელი ღამის განმავლობაში ტელეკომპანია „მაესტრო“ პირდაპირ ეთერში უწყვეტად აშუქებდა.
2011-05-31
კოალიცია „ევროპული საქართველოსთვის“ აცხადებს, რომ 26 მაისს პოლიციას საქმე ექსტრემისტებთან ჰქონდა
2011-05-30
კახეთში „სახალხო კრების“ ოფისები დაკეტილია
2011-05-27
განსაკუთრებული სისასტიკით დაშლილი საპროტესტო აქცია
2011 წლის 26 მაისს,00:10-ზე „სახალხო კრების“ მიერ ორგანიზებული აქცია სპეცრაზზმა რეზინის ტყვიების, ცრემლსადენი გაზისა და წყლის ჭავლის გამოყენებით დაარბია. შსს-ს ინფორმაციით, დაშავდა 37 ადამიანი, მათ შორის 8 პოლიციელი, 1 ჟურნალისტი და 27 სამოქალაქო პირი. გარდაცვლილია ორი ადამიანი, მათ შორის ერთი პოლიციელი და ერთი სამოქალაქო პირი. ამჟამად, 90-მდე ადამიანი წინასწარი დაკავების იზოლატორშია მოთავსებული, რომელთაც ადმინისტრაციული პატიმრობა შეეფარდათ 2 თვის ვადით. რამდენიმე მათგანზე კი აღძრულია სისხლის სამართლის საქმე.
2011-05-24
საქართველოში ანტისამთავრობო პროტესტმა იფეთქა
მოსკოვი – კვირას საქართველოში პოლიციას და ანტისამთავრობო დემონსტრანტებს შორის შეტაკება მოხდა. პოლიციამ ცრემლსადენი გაზი და რეზინის ტყვიებიც გამოყენა. ასობით დემონსტრანტი ყოფილი საბჭოთა რესპუბლიკის დედაქალაქში პრეზიდენტ მიხეილ სააკაშვილის გადადგომის მოთხოვნით შეიკრიბა.
2011-05-23
„ქართული პარტიის“ აჭარის ლიდერი ნაცემია
საქართველო სათანადოდ ვერ იძიებს ომის დანაშაულებს
(ოსლო, თბილისი, ბრიუსელი, 2011 წლის 23 მაისი) დღეს ნორვეგიის ჰელსინკის კომიტეტი აქვეყნებს საქართველოზე ახალ ანგარიშს სათაურით: „უუნარობა თუ სურვილის არქონა? საქართველოს მხრიდან არასრულყოფილი 2008 წლის აგვისტოს რუსეთ-საქართველოს ომის დანაშაულების გამოძიება“.

When Proest Rally in Rustaveli Avenue Rally was Raided by the Police Imedi was Broadcasting Live Poker Game
Television Company Maestro was broadcasting live the Rustaveli Avenue protest rally and the following processes almost all night. Early morning May 26 Maestro broadcasted live the comments of opposition leaders, their family members, rally participants, who compared the last night processes with the April 9 1989 events and accused the police special forces in using excessive force.
2011-05-31
Coalition for European Georgia States that Police Had to Deal with Extremists on May 26th
2011-05-30
Offices of Public Assembly Closed in Kakheti
2011-05-27
Protest Rally Violently Dispersed in Georgia
On May 26, 2011, at 00:10 am the protest rally organized by the Public Assembly was dispersed by the units of Special Forces by means of rubber bullets, tear gas and water canons. According to the Ministry of Internal Affairs (MIA) of Georgia, 8 policemen, one journalist and 27 civil citizens were injured. Two people died - a policeman and a civilian. 90 people are placed in the preliminary detainment cells imposed with two-month administrative imprisonment.
2011-05-24
Protesters Call for the Resignation of Georgia’s President
MOSCOW — The police clashed with antigovernment protesters in Georgia on Sunday, at one point firing tear gas and rubber bullets, as hundreds of demonstrators gathered in the capital of the former Soviet republic to demand the ouster of President Mikheil Saakashvili.
2011-05-23
Peaceful Night in the Kostava Avenue
Adjara Leader of Georgian Party Beaten
Georgia fails to properly investigate war crimes
(Oslo, Tbilisi, Brussels, 23 May 2011) Today the Norwegian Helsinki Committee (NHC) publishes a new report on Georgia with the title, Unable or Unwilling? Georgia’s faulty investigation of crimes committed during the Russo-Georgian war of August 2008.