მგზავრობის გაძვირებული ტარიფები
დაპირება, რომ თბილისში მიკროავტობუსებით მგზავრობის ტარიფი უცვლელი, 50 თეთრი იქნებოდა, დაპირებად დარჩა. თბილისის მერიის მიერ სატრანსპორტო სისტემის მოსაწესრიგებლად სამარშრუტო ტაქსებზე ჩატარებული ტენდერის შედეგად გამარჯვებულმა ოთხმა კომპანიამ-შპს „თბილქარმა,“ შპს „თბილლაინმა,“ შპს „კაპიტალ გრუპმა“ და „ფაბლიკქარმა“ ქალაქი ლოტების მიხედვით გადაინაწილეს.
2011-07-27
პეტერ როჟიჩი: „ლუსტრაცია არა სამართლებრივი და მორალური, არამედ მხოლოდ პოლიტიკური გასამართლების ფორმაა“
საქართველოს პარლამენტის მიერ 31 მაისს მიღებული „ლუსტრაციის კანონის“ მიღების მოტივაციაზე, ეფექტურობასა და ხარვეზებზე „ინტერპრესნიუსი“ ჯორჯტაუნის უნივერსიტეტში აღმოსავლეთ ევროპასა და საქართველოში ლუსტრაციის პოლიტიკისა და პრაქტიკის მკვლევარს, პეტერ როჟიჩს ესაუბრა.
2011-07-26
„გაგვაგებინეთ, ვინ ვართ?! ხალხი ხომ ვართ?!“ - აცხადებენ თვაურებში მცხოვრები ოსი მოქალაქეები
კასპის რაიონის სოფელ თვაურების მოსახლეობას მძიმე პირობებში უწევს ცხოვრება. სოფელში აწუხებთ გაზგაყვანილობის არარსებობა, ცუდი საავტომობილო გზა და რაც ყველაზე მთავარია - უწყლობა. სოფელი ეთნიკურად ოსი მოქალაქეებითაა დასახლებული და ოკუპირებული ახალგორის საზღვარზე მდებარეობს, რომლის იქით რუსების საგუშაგოა.
2011-07-25
შეჩერდეს სატყეო რეფორმა - გადავარჩინოთ საკუთარი თავი, ერთმანეთი და ჩვენი მომავალი
კავკასიის გარემოსდაცვითი არასამთავრობო ორგანიზაციების ქსელის (CENN) ინიციატივით, სოციალურ ქსელებში გავრცელდა სამოქალაქო საზოგადოების მიმართვა, რომელიც ეხება საქართველოს ენერგეტიკისა და ბუნებრივი რესურსების მინისტრის კომენტარს ტყეების 49–წლიანი იჯარით გაცემის შესახებ. ამ მიმართვას გთავაზობთ უცვლელად:
2011-07-22
პროკურატურის მიერ გამოქვეყნებულ ოკროკოვისა და სინიცინის სატელეფონო ნომრებს სხვა მფლობელები ჰყავთ
2011-07-21
დედოფლისწყაროს მხარეთმცოდნეობის მუზეუმის თანამშრომლები დანესტილ ექსპონატებს მზეზე აშრობენ
2011-07-20
ადამიანის უფლებათა ცენტრის საგანგებო განცხადება - შეწყდეს უფლებადამცველთა თვალთვალი და შევიწროება!
ადამიანის უფლებათა ცენტრი შეშფოთებულია საქართველოში დემოკრატიული თავისუფლებების ხარისხის მკვეთრი შემცირების გამო, რაც გამოწვეულია ხელისუფლების მხრიდან უკიდურესი რეპრესიული კანონმდებლობის მიღებით და დამოუკიდებელ სამოქალაქო ინსტიტუტებზე განხორციელებული ზეწოლით.

21:00, Friday, 24.05.2013
The promise that the tariffs of Tbilisi mini-buses 50 tetri will stay the same remains to be a promise. Four companies selected in the tender on “marshutka” lines are:  TbilCar, Ltd. TbilLine, Ltd. Capital Group and PublicCar which divided the city according to the received points.
2011-07-27
Peter Rozic: “Lustration is not the form of legal or moral judgement but the form of political judgement solely”
Interpressnews interviewed Peter Rozic the reasearcher of the Georgetown University in the issues of politics and practice of lustration in Eastern Europe and Georgia regarding the motivation, efficiency and shortcomings of Lustration Law adopted on May 31st by Georgian Parliament.
2011-07-26
“Tell us who we are?! Aren’t we human beings?!” – State the Ossetian Residents of Tvaurebi
The population of the village Tvaurebi of Kaspi region lives under the severe circumstances. The population suffers from the absence of gas supply, bad auto roads and most importantly – lack of water. The village is inhabited by the ethnical Ossetians and is situated near the border of occupied Akhalgori region where there is a Russian post beyond.
2011-07-25
Stop Forest Reform – Save Yourself, Each Other and Our Future
With the initiative of the Caucasian Environment NGO Network (CENN), the appeal of the civil society was spread by social networks about the comments of the Minister of Energetics and Natural Resources on leasing out the forests for 49-year term. The appeal of the civil society:
2011-07-20
Special Statement of Human Rights Center – Stop Spying and Oppression against Human Rights Defenders!
Human Rights Center is alarmed by the sharp decrease of quality of democratic freedoms in Georgia caused by the adoption of extremely repressive legislation and pressure against the independent civil institutions.