10:48, Thursday, 20.06.2013
პრობაციისა და სასჯელაღსრულების მინისტრის პოსტიდან განთლების მინისტრად დიმიტრი შაშკინის გადაყვანამ საზოგადოებაში იმთავითვე არაერთგვაროვანი რეაქცია გამოიწვია. დღეის გადასახედიდან კი, განათლების მინისტრ შაშკინის ე. წ. რეფორმებისა თუ გადაწყვეტილებების მიხედვით, საზოგადოების დიდი ნაწილი ფიქრობს, რომ ეს კაცი ძველი ამპლუიდან ვერ გამოდის და განათლების სისტემასაც პოლიციური მეთოდებით მართავს.
2010-12-27
დავით წიქარიშვილი: „სკოლა არ უნდა იქცეს შსს-ს საქვეუწყებო დაწესებულებად“
საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების სამინისტროსა და შინაგან საქმეთა სამინისტროს ურთიერთთანამშრომლობით განხორციელებული სასკოლო  კონკურსის  - „მე მიყვარს ჩემი პოლიცია“ გამარჯვებულები  22 დეკემბერს გამოავლინეს. მათ პორტატული კომპიუტერები და ფულადი პრიზები გადასცეს. სასკოლო კონკურსის შესახებ humanrights.ge-ს ესაუბრება განათლების მუშაკთა თავისუფალი პროფესიული კავშირის - „ერთობის“ იურიდიული სამსახურის უფროსი, დავით წიქარიშვილი.
2010-11-26
2010 წლის 21 ოქტომბერს გორის უნივერსიტეტში გამართულ არჩევნებში,. აკადემიურ საბჭოს წევრად, ჰუმანიტარული ფაკულტეტიდან პროფესორი გიორგი სოსიაშვილი აირჩიეს. აღნიშნულ არჩევნებზე კი ხმის დამთვლელ კომისიაში წევრის სტატუსით, არც მეტი არც ნაკლები, თვით გიორგი სოსიაშვილი იმყოფებოდა.
2010-11-25
განათლებისა და მეცნიერების სამინისტროს მიერ შინაგან საქმეთა სამინისტროსთან თანამშრომლობით, თემაზე „მე მიყვარს ჩემი პოლიცია“ გამოცხადებული კონკურსების ვადა 25 ნოემბერს იწურება. კონკურსის ფარგლებში მოსწავლეებს ნახატები, თხზულებები და ფოტოკონკურსი უნდა მოემზადებინათ.
2010-11-16
განათლებისა და მეცნიერების სამინისტრომ 2010-2011 წლის საატესტაციო გამოცდების პროგრამა მარტში დაამტკიცა. წელს პირველად მეთორმეტეკლასელებს ატესტატის მისაღებად 8 გამოცდის ჩაბარება მოუწევთ. როგორც განათლების სამინისტროში აცხადებენ, ამ რეფორმით მოსწავლის ცოდნა უფრო სამართლიანად და ობექტურად შეფასდება.
2010-11-11
ერთი წლის წინ გარემონტებული სკოლაში იატაკი ჩაინგრა
ხონის მუნიციპალიტეტის კუხის საჯარო სკოლა იმ სკოლათა რიცხვს მიეკუთვნება, რომელიც სახელმწიფო ბიუჯეტის დაფინანსებით გარემონტდა. რამდენიმე დღის წინ ამ სკოლაში, სასწავლო პროცესის დროს, მეორე სართულზე იატაკი ჩაინგრა. კიდევ კარგი, იმ ადგილას არავინ იმყოფებოდა! იატაკზე დაგებული ლამინატის აყრის შემდეგ გამოჩნდა, რომ მის ქვეშ ხის მასალა სრულიად დამპალი იყო. სპეციალისტები ამბობენ, რომ დაზიანება სველი მასალის დაგებამ გამოიწვია, რასაც საყრდენი დირეების ლპობა მოჰყვა.

03:55, Wednesday, 22.05.2013
After Dimitry Shashkin moved from the position of the Minister of Probation and Penitentiary to the position of the Minister of Education and Science, the society had controversial reaction. Nowadays, due to the decisions and reforms of this person, most part of the society thinks that he still acts as a minister of probation and penitentiary and rules the education system with police methods.
2010-12-27
Davit Tsikarishvili: “School Should Not Turn Into A Subordinated Agency of the MIA”
Ministry of Education and Science and Ministry of Internal Affairs announced competition in public schools – “I Love My Police.” The winners were nominated on December 22 and received computers and other prizes. The humanrights.ge interviewed the head of the legal department of the independent Trade Union of Teachers “Ertoba” Davit Tsikarishvili with regard to the competition.
2010-11-26
After the elections at Gori University on October 21, 2010, Humanitarian Faculty Professor Giorgi Sosiashvili was elected to be a member of the Academician Council despite the fact that he was a member of the counting commission.
2010-11-25
Deadline for the competition of the Ministry of Education and Science of Georgia in alliance with the Ministry of Internal Affairs - “I Love My Police” – is November 25. In the framework of the competition pupils have to make paintings, compositions and organize a photo-competition.
The Ministry of Education and Science adopted the program of the diploma exams for 2010-2011 academic years. This year’s 12th graders will be the first to pass 8 exams for receiving diploma. As the Ministry of Education states, this reform will evaluate the student’s knowledge more fairly and objectively.
2010-11-11
Floor Fell Down in the Recently-Renovated School
Public school in the village of Kukhi in Khoni district is one of those which were renovated with the financial support of the state budget. Several days ago, the floor fell down on the second floor during the lesson. Luckily nobody was in the area at that time! After the parquet was removed from the floor, the wooden material was found completely rotten. Specialists say the material was damaged by paving wet parquet on it.