საპროტესტო აქცია უნივერსიტეტიდან გათავისუფლებული პროფესორების მხარდასაჭერად
7 სექტემბერს არასამთავრობო ორგანიზაციებმა ივანე ჯავახიშვილის სახელობის თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტის ეზოში აქცია გამართეს. მათ თსუ-ს პოლიტიკური ზეწოლისგან გათავისუფლება მოითხოვეს. მათი შეფასებით, თსუ-დან კვალიფიციური პროფესორებს პოლიტიკური ნიშნით ათავისუფლებენ და მათი გაშვებით უნივერსიტეტის პრესტიჟი კიდევ უფრო უკან იწევს.
2012-09-03
კახეთი – წინასაარჩევნო დაიჯესტი N3
19–დან 25 აგვისტოს ჩათვლით, კახეთის საინფორმაციო ცენტრმა რეგიონში დააფიქსირა ზეწოლის 7, ჟურნალისტურ საქმიანობაში ხელის შეშლის 1, სააგიტაციო საქმიანობაში ხელის შეშლის 1, საარჩევნო ადმინისტრაციის მიერ საარჩევნო კოდექსით დადგენილი მოთხოვნების დარღვევის 1, ადმინისტრაციული რესურსების გამოყენების 2, ამომრჩევლის სავარაუდო მოსყიდვის 1 ფაქტი. პოლიციას რეაგირება არ მოუხდენია 4 ფაქტზე, რომელიც სისხლის სამართლის დანაშაულის ნიშნებს შეიცავს.

Protest Rally in Support of Professors Fired from State University
On September 7, nongovernmental organizations held protest rally in the yard of the Tbilisi Ivane Javakhishvili State University. They requested to liberate TSU from political oppression. NGO representatives stated that qualified professors are fired from the university on political grounds and it seriously damages the reputation of the state university.
2012-09-03
Kakheti – Pre-Election Digest # 3
From August 19 to August 25, Information Center of Kakheti observed 7 facts of oppression, 1 fact of interference in journalistic activities, 1 fact of interference in agitation activities, 1 fact of violation of requirements of the Election Code by election administration, 2 facts of usage of administrative resources and 1 fact of assumed bribery of voters. Police did not respond to 4 cases which contained signs of criminal offence.