14:19, Thursday, 23.05.2013
საზოგადოებრივ მაუწყებელსა და კერძო ტელეარხებზე ხშირად გვხვდება ვიდეო რგოლები, რომლებშიც მოთხრობილი და ნაჩვენებია საქართველოს მთავრობისა და კონკრეტული საჯარო ორგანიზაციების მიღწევებისა და სამომავლო გეგმების შესახებ. ასეთი ტიპის პროდუქცია ტელეარხებზე სოციალური რეკლამის სახით გადის და მისი განთავსებისთვის დამკვეთი ორგანიზაცია რეკლამის საფასურს არ იხდის.
2012-07-06
სახალხო დამცველი სააგენტო „ინფო 9“-ის ჟურნალისტის საქმეს სწავლობს
საქართველოს სახალხო დამცველის აპარატი საინფორმაციო სააგენტო „ინფო 9“-ის ჟურნალისტის, ეკატერინე დუგლაძის საქმეს სწავლობს. განცხადება  სოციალურ ქსელ  Facebook-ში ომბუდსმენის ოფიციალურ გვერდზე გამოქვეყნდა.
სოფელ დიცში ჟურნალისტებს სიტყვიერი და ფიზიკური შეურაცხყოფა მიაყენეს
საინფორმაციო სააგენტო „ინფო 9“–ის ჟურნალისტს და ოპერატორს გორის რაიონის სოფელ დიცში სიტყვიერი და ფიზიკური შეურაცხყოფა მიაყენეს. გადამღები ჯგუფი სოფელში წყლის პრობლემის გასაშუქებლად იყო ჩასული.
„ინფო 9“- ის გადამღებ ჯგუფს პოლიციელი თავს დაესხა
გორის რაიონის სოფელ წედისში „ინფო 9“-ის გადამღებ ჯგუფს ფიზიკური შეურაცხყოფა მიაყენეს. ჟურნალისტი რეზო ნადირაძე და ოპერატორი ლექსო ალექსიძე სოფელში საპროტესტო აქციის გასაშუქებლად იყვნენ ჩასულები. წედისელები სასმელი წყლის მიწოდების მოთხოვნით, გზის გადაკეტვას აპირებდნენ. მოულოდნელად სოფელში, მერსედესის მარკის მანქანა გამოჩნდა ნომრით (SOV 001).

10:48, Saturday, 25.05.2013
The Georgian Public Broadcaster (GPB) and several private TV channels have been airing advertising videos, showing and highlighting achievements and future plans of the Government of Georgia and specific government organizations in recent weeks. These ads are so-called social advertising, meaning that the organization that ordered the ad does not pay TV stations for having it shown. However, the ads in question often fail to meet the criteria of social advertising and may rather be qualified as political advertising.
2012-07-06
Public Defender Took Up INFO 9 Journalist’s Case
The Public Defender’s office is studying the INFO 9 journalist Ekaterine Dugladze’s case. The statement was posted on the public defender’s official Facebook page.
Journalists Verbally and Physically Abused in Ditsi Village
Journalist and cameraman of the news agency INFO 9 were verbally and physically abused in the village of Ditsi, Gori district. The camera crew was visiting the village to cover the water supply issue.
Police Officer Assaulted Film-Crew of Info 9
Film crew of the Info 9 was physically assaulted in the village Tsedisi. Journalist Rezo Nadiradze and the cameraman Lekso Alexidze arrived in the village to cover the protest assembly. Tsedisi residents intended to block the road in request of drinking water. Suddenly, car with state number SOV 001 arrived in the village.