ოკუპაციის ახალი ტალღა ხაშურის მუნიციპალიტეტში
საქართველოს კონტროლირებად ტერიტორიაზე, ხაშურის მუნიციპალიტეტის წაღვლი-ჩორჩანას ტყეში, საოკუპაციო რეჟიმმა უკანონო ბორდერიზაციის პროცესი 2020 წლის იანვრის დასაწყისიდან განაახლა და 14 იანვარს უკვე გამოჩნდა საოკუპაციო ღობეები. ანტისაოკუპაციო მოძრაობის წევრის, დავით ქაცარავას განცხადებით, ოკუპანტებს გეზი სოფელ ჩორჩანაში ქართულ საპოლიციო საგუშაგოსკენ აქვთ აღებული. ქაცარვა შიშობს, რომ თუ ოკუპაცია არ შეჩერდა, გაზაფხულისთვის ქართული საგუშაგო ოკუპანტების ალყაში მოექცევა.
2020-01-20
კოალიცია დამოუკიდებელი ინსპექტორის შერჩევის პროცესის მიმდინარეობას უარყოფითად აფასებს
დამოუკიდებელი ინსპექტორის უზენაესი სასამართლოს მოსამართლედ არჩევის შემდეგ, 13 დეკემბერს იუსტიციის უმაღლესმა საბჭომ დამოუკიდებელი ინსპექტორის შესარჩევად ახალი კონკურსი გამოაცხადა.

New wave of occupation in Khashuri municipality
The occupation regime renewed the illegal borderization in the Georgia-controlled Tsagvli-Chorchana forest in Khashuri municipality in the beginning of January 2020 and on January 14, the occupation fences were already installed. The member of the anti-occupation movement Davit Katsarava said the occupants target the Chorchana village based Georgian police blockpost.
2020-01-20
The Coalition Criticizes the Independent Inspector’s Selection Process
After electing the previous Independent Inspector as a Supreme Court justice, the High Council of Justice (HCOJ) announced a competition for selecting the new Independent Inspector. The period of December 17 through December 26 was set for submitting applications.