ტელეკომპანია "იმედის" მაუწყებლობა განახლდა
12 დეკემბერს, საღამოს, 34 დღიანი იძულებითი პაუზის შემდეგ,   ტელეკომპანია "იმედის"  მაუწყებლობა განახლდა.
სარეკლამო რგოლების შემდეგ,   20:05 საათზე,  ეთერში საინფორმაციო პროგრამა „ქრონიკა“ გავიდა.
საინფორმაციო გამოშვება   7 ნოემბრის კრიზისული მოვლენების გახსენებას დაეთმო, როდესაც თბილისში დემონსტრაცია დაარბიეს და   „იმედის“ შენობაში სპეცრაზმი შეიჭრა. მაშინდელი მოვლენების ამსახველ კადრებს,  ჟურნალისტების მონაყოლი  ენაცვლებოდა.
ჟურნალისტები ყვებოდნენ, როგორ შეურაცხყოფდნენ და სცემდნენ მათ სამართალდამცველები, როგორ უმტვრევდნენ და ართმევდნენ ტელეკამერებსა და მიკროფონებს მიტინგის დარბევის დროს,  როგორ არბევდა სპეცრაზმი   ტელეკომპანიის ოფისს და ანადგურებდა  ტექნიკას.
იმ დრამატული მოვლენების დროს „იმედის“  30-მდე ჟურნალისტი, ოპერატორი და პირდაპირი ჩართვის ინჟინერი  დაშავდა.
დღევანდელი საინფორმაციო გამოშვების წამყვანებმა მადლობა გადაუხადეს ყველას, ვინც ტელეკომპანიას თანადგომა გამოუცხადა.
შეზღუდული ტექნიკური შესაძლებლობების გამო „ქრონიკა“ ,   ჯერჯერობით,  სამ საათში ერთხელ გავა ეთერში“, 13 დეკემბერიდან განახლდება დილის  საინფორმაციო-გასართობი პროგრამების ტრანსლირება.
კვირას ეთერში გავა ტელეჟურნალი „დროება“, რომელსაც, როგორც უწინ, „ტელეიმედის“ საინფორმაციო-პოლიტიკური პროგრამების დირექტორი გიორგი თარგამაძე წაიყვანს.
"იმედი"ჯერჯერობით ვერ  შეძლებს  პირდაპირი ჩართვების განხორციელებას, რადგან 7 ნოემბრის მოვლენებს  შესაბამისი  ტექნიკაც შეეწირა.

Imedi Broadcasting Is Resumed
After forcible 34-day-silence TV Imedi resumed its broadcasting on December 12 and at 20:05 p.m. news-program “Kronika” was on-air.
News program was dedicated to the events of November 7 when Tbilisi demonstration was dispersed and riot police raided Imedi building. Amid the shots of November demonstration the journalists were telling their own stories. They talked about how law enforcements were insulting them and destroying their cameras and microphones during the dispersal and how riot police were breaking technical equipments in the office of TV Company.
During dramatic events approximately 30 journalists for TV-Imedi, operators and engineer of on0air transmission were injured. TV presenters of news programs thanked to those people who supported Imedi. “Kronika” will be broadcast in every three hours because of technical problems. On December 13 morning entertaining program will be renewed.
As usual Giorgi Targamadze, the head of news and political programs of the TV-Imedi will present its weekly program “Droeba” on Sunday.
Imedi will not be able to make on-air transmissions because of damaged technical equipments during November 7th events.