გაერთიანებული ოპოზიციის სათავო ოფისთან ასაფეთქებელი ნივთიერება აღმოაჩინეს
თბილისი.06.01.08.მედიანიუსი. გაერთიანებული ოპოზიციის წარმომადგენელთა მტკიცებით, თბილისში, მათ სათავო ოფისთან (თოფურიას ქ. )ასაფეთქებელი ნივთიერება დღეს ორჯერ აღმოაჩინეს.
ერთიანი საბჭოს წევრი კახა კუკავა ასაფეთქებელი ნივთიერების ოფისთან დამონტაჟებაში სპეციალურ ოპერატიულ დეპარტამენტს აბრალებს.
როგორც ოპოზიციონერები აცხადებენ, ასაფეთქებელი ნივთიერება მათ ოფისის ფანჯრიდან შეამჩნიეს და იგი გია თორთლაძემ გააუვნებელყო.
გაერთიანებული ოპოზიციის ოფისთან აღმოჩენილი ნივთიერება კრიმინალური პოლიციის თანამშრომლებმა ექსპერტიზის ჩასატარებლად შესაბამის დაწესებულებაში წაიღეს. სამართალდამცავები მომხდართან დაკავშირებით ჯერჯერობით კომენტარს არ აკეთებენ.

Explosive Equipment was Discovered at the Central Office of the United Opposition
The United Opposition claims that they discovered explosive equipment near their office in Tofuria Street in Tbilisi twice.
Kakha Kukava, a member of the Unified Council, accuses the Special Operations Department of placing the explosive equipment near their office.
Members of the opposition state they noticed the equipment through the office window and Gia Tortladze, a member of the United Opposition, neutralized it.
Police officers took the equipment to conduct a forensic investigation. Law enforcement officials have not yet made comments on the incident.