საზოგადოებრივ მაუწყებელში რეორგანიზაცია იწყება
საქართველოს პრეზიდენტის მოვალეობის შემსრულებლის ნინო ბურჯანაძის განცხადებით, საზოგადოებრივ მაუწყებელში რეფორმა გატარდება, რომელიც როგორც ქვეყნის, ისე თავად საზოგადოებრივი მაუწყებლის მომავლისთვის იქნება მნიშვნელოვანი.
როგორც ნინო ბურჯანაძემ დღეს გამართულ ბრიფინგზე განაცხადა, შესაბამის შეთანხმებას ხელისუფლებამ და ოპოზიციამ მოლაპარაკებების შედეგად მიაღწიეს. მისი თქმით, დემოკრატიული პროცესების განვითარებისათვის აუცილებელია საზოგადოებრივმა მაუწყებელმა დააწესოს საქმიანობის ის მაღალი სტანდარტი, "რომელსაც შემდგომ სხვა ტელეკომპანიებიც აიტაცებენ და ქვეყანაში ერთხელ და სამუდამოდ დამკვიდრდება სერიოზული და მაღალი მოთხოვნილება მედიის მიმართ".
ბურჯანაძის თქმით, ამგვარი სტანდარტის დაწესება გაზრდის საზოგადოების ნდობას და ის პოლიტიკური სპექტრის ყველა წარმომადგენლისთვის მისაღები იქნება.
რეორგანიზაცია შეეხება საზოგადოებრივი მაუწყებლის სამეთვალყურეო საბჭოს, რომელიც ოპოზიციასა და ხელისუფლებას შორის შეთანხმების და გარკვეული პარიტეტის საფუძველზე დაკომპლექტდება. როგორც ბურჯანაძე აცხადებს, საბჭოში მყოფი პირები მზად არიან დატოვონ თანამდებობები, რათა აღნიშნული საბჭო სწორედ პარიტეტულ საფუძველზე დაკომპლექტდეს. ნინო ბურჯანაძემ ხაზგასმით აღნიშნავს, რომ ეს ცვლილებები ჟურნალისტებს არ ეხება, რადგან ისინი თავიანთ მოვალეობას კარგად ასრულებდნენ.

Reorganization Has Started in the Public Broadcaster
The Interim President of Georgia Nino Burjanadze states that the reforms will be implemented in the Georgian Public Broadcaster, which will be important for the country as well as for the Public Broadcaster itself.
As Nino Burjanadze said today at the briefing the Government and the opposition has reached   an agreement on this issue. She said that for the development of democratic processes in the country it is important to impose high working standards in the Public Broadcaster that will be approved by other TV-companies as well and finally a serious demand to high qualification of the media will be established in the country.
Burjanadze says that the setting of such standards will raise confidence among people and will be satisfactory for the political spectrum.
The GPB Board of Trustees will be reorganized as well. It will be staffed according to the agreement between the government and the opposition and both sides will have equal number of representatives.
Burjanadze states that the members of the Board of Trustees are eager to leave their posts so that the Board could be staffed from the parties. Nino Burjanadze emphasized that the changes will not affect the journalists as they do their work quite well.