არასამთავრობოები თბილისის მერის თანამდებობიდან გათავისუფლებას ითხოვენ
არასამთავრობო ორგანიზაციათა კოალიცია "ჩვენი უფლებებისთვის" და ახალგაზრდული მოძრაობა "ახალგაზრდული ტალღა"  ქვეყანაში ვადამდელი თვითმმართველობის არჩევნების ჩატარებასა და თბილისის მერის, გიგი უგულავას თანამდებობიდან გადადგომას ითხოვენ.
როგორც "მედიანიუსს" კოალიციის წევრმა დავით ლილუაშვილმა განუცხადა, ამავე გაერთიანებაში შემავალი ოცი არასამთავრობო ორგანიზაციის წარმომადგენლები დაუშვებლად მიიჩნევენ დედაქალაქის მერის თანამდებობაზე ისეთი "იდიოზური" პირის ყოფნას, რომელიც უხეშად არღვევს ადამიანის უფლებებს. ამ ქვეყანაში უნდა აირჩეს დემოუკიდებელი და არა "ჯიბის" თვითმმართველობა, რაც დემოკრატიის ქვაკუთხედია.
არასამთავრობო ორგანიზაციების წევრებს მიაჩნიათ, რომ გაერთიანებული ოპოზიციის სამ ძირითად მოთხოვნას სასამართლო სისტემის დამოუკიდებლობაზე, მასმედიის თავისუფლებასა და საარჩევნო კანონმდებლობის დახვეწაზე ზემოთ ჩამოთვლილი მოთხოვნებიც უნდა დაემატოს.
არასამთავრობო ორგანიზაციები ამ ახალი მოთხოვნებით უახლოეს ხანებში მშვიდობიანი საპროტესტო აქციების ჩატარებას დაიწყებენ. ხვალ კი მასმედიას ამ მოთხოვნებს თბილისის მერიის შენობასთან გამართულ ბრიფინგზე გააცნობენ.

NGOs Demand to Sack Tbilisi Mayor
NGO-coalition, “For Our Rights” and youth movement “Youth Wave” request to hold snap elections of the local government and the resignation of Tbilisi Mayor Gigi Ugulava.
Davit Liluashvili, coalition member said in his conversation with the Medianews, that representatives of twenty NGOs constitute the coalition and they consider that it is inadmissible to have a mayor who blatantly breaches human rights. “In this country independent and unbiased local government should be elected in this country that is basic for democracy”, said Liluashvili.
The members of the NGO coalition consider that their claims must be added to three main demands of the united opposition: independence of judiciary system, freedom of mass media and improvement of election legislation.
The NGOs will start peaceful protest demonstrations in the near future .Their demands will be announced tomorrow at the briefing in front of  the City Hall building that will be shot by media soruces.