უსენაშვილების 8 სულიანი ოჯახი დახმარებას ითხოვს
სიღნაღის რაიონის სოფელ ქვემო მაღაროში უსენაშვილების რვა სულიანი ოჯახი დახმარებას ითხოვს. 38 წლის დიასახლისი ლია უსენაშვილი რადიო ჰერეთთან საუბარში ამბობს, რომ მეზობლებისთვის გადაუხდელი ვალების გამო, სოფელში პროდუქტს არავინ აძლევს და 2 თვის თამთასაც უკვე ოთხი დღეა რძე აღარ დაულევია.
ოჯახის ყოველთვიური შემოსავალი 102 ლარია, რაც, ძირითადად, წამლებს ხმარდება. სამყოფი საჭმელი ოჯახში სხვა პატარებისთვისაც არ არის. ისინი რკინიგზის სადგურზე დარაჯის ოთახში ცხოვრობენ. საცხოვრებელი ოთახის საერთო ფართი  მხოლოდ 5 კვადრატულია.
ფარდული, რომელსაც მრავალშვილიანი ოჯახი წლებია თავს აფარებს, ფართის სიმცირის გარდა ავარიულ მდგომარეობაშია. ოჯახის ქონება ორი ლეიბია, რომელთაგან ერთზე პატარებს სძინავთ, მეორეზე უფროსებს.
“ჩვენ არც სამზარეულო, არც აბაზანა და არც ჭურჭელი გაგვაჩნია. საწოლიც არასდროს გვქონია და ოჯახთან ერთად 18 წელია ბეტონის იატაკზე გვძინავს”, - აცხადებს რადიო ჰერეთთან ოჯახის უფროსი ავთანდილ უსენაშვილი.
როგორც ოჯახის სხვა წევრები ამბობენ, დახმარებისათვის სოფლის რწმუნებულს და გამგეობას არაერთხელ მიმართეს, თუმცა მათთან დღემდე არავინ მისულა.
გამგეობის მედიასთან და საზოგადოებასთან ურთიერთობის სამსახურის უფროსი ეკა გულიაშვილი აცხადებს, რომ გამგეობა უსენაშვილების პრობლემით დაინტერესდება და შეძლებისდაგვარად დახმარებასაც აღმოუჩენს.

Eight-member from the family of Usenashvilis, who reside in the village of Kvemo Magharo in the Sighnaghi District, are in dire need of assistance. Thirty-eight-year-old Lia Usenashvili reported to the Radio Hereti that nobody gives her products because of unpaid debts and her two-month-old daughter, Tamata, has not drunk milk for four days already.
Monthly income for the family is 102 GEL and it is spent on medicines. Children do not have enough food to eat.  They are currently living in the watchman’s cabin at the railway station. The room has a space of five sq. meters only.
The cabin, where the family has been residing for several years already, is damaged. The property of the family is two mattresses; children sleep on one of them and parents sleep on another.
“We don’t have kitchen, a bathroom and dishes to eat off of. We have never had a bed and have been sleeping on the concrete floor for 18 years already,” said Avtandil Usenashvili, the head of the family.
Family members reported they have claimed for the assistance with the village governor and district administration; however nobody has been willing to assist them yet.
Eka Guliashvili, PR manager of the district administration, stated their institution will address  the problem of Usenashvilis and try to assist them.