დედოფლისწყაროში მცხოვრები ნუშო თეთრაძე გენერალურ პროკურატურას რაიონული პოლიციის ხელმძღვანელობის წინააღმდეგ სისხლის სამართლის საქმის აღძვრას და გამოძიების დაწყებას სთხოვს.
როგორც თეთრაძემ "ადამიანის უფლებათა ცენტრთან" საუბარში განაცხადა, ცოტა ხნის წინ, დედოფლისწყაროში მისი შვილი, 54 წლის მარინა მაისურაძე ბოროტმოქმედებმა ჯერ აწამეს, ხოლო შემდეგ მოკლეს.
"შს კახეთის მთავარი სამხარეო სამმართველოს თანამშრომლებმა ჩემი შვილის მკვლელობაში ეჭვმიტანილები გივი ჭინჭარაული, რომან და ვალერი კასიანოვები კიდევ ერთი ქალბატონის, შურა გვრიტიშვილის დაყაჩაღებისა და მკვლელობის შემდეგ დააკავეს. დედოფლისწყაროს პოლიციას შეეძლო, რომ მარინა მაისურაძის მკვლელობა თავიდან აეცილებინა. პოლიციის უფროსისთვის ცნობილი იყო, რომ ეს პირები ჩემს შვილს სიცოცხლის მოსპობით ემუქრებოდნენ, რაზედაც სამართალდამცავებმა რეაგირება არ მოახდინეს", - აღნიშნავს მოკლულის დედა.
თეთრაძის ბრალდებეთან დაკავშირებით დედოფლისწყაროს პოლიციის უფროსმა გიორგი ბუნტურმა კომენტარი არ გააკეთა.

Nusho Tetradze, a resident of Dedoplistskaro district, demands Prosecutor General’s Office to launch criminal persecution against the board of the Dedoplistskaro district police department.
Tetradze stated in his interview with the Human Rights Centre that must short time ago her fifty-four-year-old Marina Maisuradze was initially tortured and then murdered in Dedoplistskaro.
“The policemen from Kakheti Department of the Internal Ministry arrested Givi Chincharauli, Valeri and Roman Kasianovs, as suspects in the murder, after they robbed and killed another woman, Shura Gvritishvili. Dedoplistskaro police were able to prevent the murder of Marina Maisuradze. The head of the police knew that the criminals threatened her daughter with death but law enforcers did noting in reaction on it,” said the mother of the killed girl.
Giorgi Bunturi, the head of Dedoplistskaro Police Department, has not commented about Tetradze’s serious accusations.