ლადო ვარძელაშვილის ადმინისტრაცია დეზინფორმაციას ავრცელებს
შიდა ქართლის გუბერნატორის ლადო ვარძელაშვილის ბუღალტერმა ეკა სოიტაშვილმა ,,ადამიანის უფლებათა ცენტრის" შიდა ქართლის ოფისის მიერ გავრცელებული ინფორმაცია სხვადასხვა სააგენტოების მეშვეობით უარყო.
24 ივნისს ,,ადამიანის უფლებათა ცენტრმა" გაავრცელა ინფორმაცია, სამხარეო ადმინისტრაციის კრედიტორულ დავალიანებასთან დაკავშირებით.  კონტროლის პალატის რევიზიის 2008 წლის 25 მარტის აქტში წერია, რომ 2008 წლის პირველი იანვრის მდგომარეობით გუბერნატორის ადმინისტრაციას 62 600 ლარის კრედიტორული დავალიანება აქვს, მათ შორის 16 000 ლარი - მუშა-მოსამსახურეთა შრომის ანაზღაურება; 5 000 ლარი - სოცანარიცხები, ხოლო დანარჩენი 45 500 ლარი წარმოადგენს სხვა საქონელსა და მომსახურებას (კომუნალურ ხარჯს).
,,ადამიანის უფლებათა ცენტრის“ მონაცემებით, ლადო ვარძელაშვილმა ფინანსთა სამინისტროს წინაშე  წერილობით დააყენა მოთხოვნა, რომ მას ეს ვალები ჩამოაწერონ.
ამ ინფორმაციასთან დაკავშირებით, შიდა ქართლის სამხარეო ადმინისტაციაში აცხადებენ, რომ რადგანაც წინა წლების დავალიანებების მიმდინარე წლის ბიუჯეტით დაფარვა შეუძლებელია, თანხა ფინანსთა სამინისტროს მიერ ცენტრალური ბიუჯეტიდან უნდა გამოიყოს.
,,აქედან გამომდინარე, ბრალდება, თითქოს გუბერნატორი ლადო ვარძელაშვილი არსებული კრედიტორული დავალიანების გადახდას არ აპირებს, საფუძველს მოკლებულია", – აცხადებენ ადმინისტრაციაში.
თუმცა უნდა აღინიშნოს, რომ ფინანსთა სამინისტროს  სახელზე გაგზავნილ წერილში ვარძელაშვილი ცენტრალური ბიუჯეტიდან თანხის გამოყოფას კი არა, ვალების სრულიად ჩამოწერას ითხოვდა.

Lado Vardzelashvili’s Administration Spreads Disinformation
Eka Soitashvili, accountant of Shida Kartli Regional Governor’s Administration denied the information that was shared by the Human Rights Center’s Shida Kartli office.
On June 24 the Human Rights Center provided information about the credit debt of the regional administration. The Protocol of the Chamber of Control, issued on March 25, 2008, stated that the governor’s administration had incurred a debt of 62,600 GEL as of January 1. 16, 000 GEL out of the total sum was arrears for the administration human resources; 5, 000 GEL consists of social taxes and the remaining 45, 500 GEL includes other staff and communal related expenses.
According to the Human Rights Center’s information Lado Vardzelashvili requested the Ministry of Finances to discharge the administration from the incurred debts.
Representatives of the Shida Kartli regional administration state that local budget cannot cover the debt of the previous year and consequently, the Ministry of Finances should allocate that sum of money from the central budget.
“Thus, accusations as if Vardzelashvili, the regional governor, does not intend to pay the debt, are groundless,” stated the officials from the local authority.
Nevertheless, Vardzelashvili did not request the Ministry of Finances in his letter to allocate sums to cover the debts; but he requested to discharge the regional administration from the old debts.