ციხეში პატიმარი უკვდებათ, მაგრამ საავადმყოფოში არ გადაჰყავთ
რუსთავის სასჯელაღსრულებით დაწესებულებაში  მყოფი მსჯავრდებულის, 38 წლის თამაზ ნადირაშვილის ჯანმრთელობის მდგომარეობა უკიდურესად მძიმეა.  პატიმრის ოჯახის მიერ მოწოდებული ინფორმაციით, ნადირაშვილმა, რომელიც I ჯგუფის ინვალიდია, ციხის ადმინისტრაციას სამედიცინო დახმარება არაერთხელ სთხოვა, მაგრამ უშედეგოდ. ამ მოთხოვნით სასჯელაღსრულების დეპარტამენტს მსჯავრდებულის ადვოკატმაც მიმართა, თუმცა პატიმარი სამკურნალო დაწესებულებაში ამ დრომდე არ გადაუყვანიათ.
თამაზ ნადირაშვილს ნაგავსაყრელზე  ჯართის პოვნისათვის გურჯაანის სასამართლომ 5 წლით თავისუფლების აღკვეთა მიუსაჯა. რაიონული სასამართლოს განაჩენი უცვლელი დატოვა თბილისის სააპელაციო სასამართლომაც. შრომისუუნარო ინვალიდმა, შეწყალება საქართველოს პრეზიდენტს სთხოვა, მაგრამ ამაოდ.
პატიმარს ორი ბავშვი ჰყავს, 15 წლის გოგონა და 6 წლის ბიჭი. ორივე მათგანი ეპილეფსიის მძიმე ფორმით არის დაავადებული.

Dying Prisoners Refused Hospital Care
The health status of Tamaz Nadareishvili, a thirty-eight-year-old prisoner in Rustavi Penitentiary Establishment, faces an extremely dire situation. The family of the prisoner reported that Nadareishvili is a disabled person and he has applied to the prison administration to provide him with medical assistance for him but nobody has treated him. The lawyer of the medically condemned man also applied to the Penitentiary Department but the prisoner has not been taken to hospital yet.
A Gurjaani Court sentenced Nadareishvili to five-year-imprisonment for gathering scrap-iron from a rubbish dump. Tbilisi Appeal Court did not change the verdict of Gurjaani district. The disabled person has unsuccessfully sought a pardon from the Georgian president.
The prisoner has two children, 15-year-old girl and 6-year-old boy. Both of them suffer from an acute form of epilepsy.