გურჯაანის სამუსიკო სკოლებიდან 100-ზე მეტი პედაგოგი გაათავისუფლეს
გურჯაანის მუნიციპალიტეტის სამუსიკო სკოლების გაერთიანების დირექტორმა ლალი მიმინოშვილმა რაიონის ხუთ სკოლაში მომუშავე 100-ზე მეტი მასწავლებელი გაათავისუფლა.
როგორც "ადამიანის უფლებათა ცენტრს" პედაგოგებმა აცნობეს, გაერთიანებასთან შრომითი ხელშეკრულებები 3 თვით ჰქონდათ დადებული. ხელშეკრულებით გათვალისწინებული ვადა 30 ივნისს დამთავრდა, რის შემდეგაც გაერთიანების დირექტორმა ლალი მიმინოშვილმა მასწავლებლებს ხელშეკრულებების გაგრძელებაზე უარი განუცხადა. გასაჩივრების შემთხვევაში კი მათ ძმის, ზურა მიმინოშვილის სახელით დაემუქრა, რომელიც კულტურის სამინისტროში ერთ-ერთი დეპარტამენტის უფროსია.
პედაგოგების გათავისუფლების ფაქტს ლალი მიმინოშვილი არ უარყოფს, თუმცა მისი თქმით, იგი არცერთ მასწავლებლს არ დამუქრებია.

Lali Miminoshvili, head of the Union of Gurjaani Municipality Music Schools has dismissed more than 100 teachers from five schools in the Gurjaani district.
The teachers informed the Human Rights Center that they had signed 3 month contracts with the Union. The contracts expired on June 30 and Lali Miminoshvili, the head of the Union refused to prolong them. Miminoshvili threatened the teachers if they decided to appeal her decision; Zura Miminoshvili, her brother and the head of a department within the Ministry of Culture would cause them problems in retaliation.
Lali Miminoshvili does not deny the fact that she had dismissed the teachers. However, she says that she had not threatened anyone.