არჩევნების შემდეგ სიღნაღში საკუთრების ხელყოფა ისევ გრძელდება
პოლიციამ სიღნაღის მუნიციპალიტეტის გამგეობის განცხადების საფუძველზე მატილდა მირზოევას კუთვნილი კაფე-ბარი, რომელიც სიღნაღის ერთ-ერთ უბანში მდებარეობს,  დემონტაჟი მოახდინა.
ოჯახი საკუთრების ხელყოფას შეეწინააღმდეგა, თუმცა პოლიციამ ორი მცირეწლოვანი ბავშვის მარტოხელა დედა წვრილმანი ხულიგნობის ბრალდებით ჯერ დააკავა, შემდეგ გაასამართლა და ადმინისტრაციული წესით 400 ლარით დააჯარიმა.
რადიო "ჰერეთთან" საუბარში მატილდა მირზოევა გამგეობისა და პოლიციის ქმედებას ძალადობად აფასებს და ამბობს, რომ სიღნაღის რაიონის ხელმძღვანელობა კანონს და პრეზიდენტის ბრძანებას არ ემორჩილებიან.
მატილდა მირზოევას თქმით, კაფის გახსნამდე ყველა საჭირო დოკუმენტი ოფიციალურად გააფორმა და მუშაობა მხოლოდ ამის შემდეგ დაიწყო.
მატილდა აცხადებს, რომ გამგეობა სადავო ტერიტორიის გაყიდვითაა დაინტერესებული.
მირზოევების ადვოკატი თენგიზ ბეჟაშვილი მომხდარს ვანდალიზმად აფასებს და ამბობს, რომ სადაო მიწის ნაკვეთის ფაქტიური მფლობელი ნამდვილად მატილდა მირზოევაა.
სიღნაღის რაიონის გამგეობაში მირზოევების ბრალდებებს უსაფუძვლოდ მიიჩნევენ და ამბობენ, რომ კაფე-ბარის დემონტაჟი კანონიერად განხორციელდა.
როგორც რადიო "ჰერეთს" მუნიციპალიტეტის გამგებელმა ზაზა ზედელაშვილმა, განუცხადა “ტერიტორია სახელმწიფოს საკუთრებაა და აქ ასეთი სახით კაფე-ბარის არსებობა დაუშვებელია”.
დაზარალებული ოჯახი პრობლემის მოსაგვარებლად, უახლოეს დღეებში საქართველოს პრეზიდენტთან, მიხეილ სააკაშვილთან შეხვედრას გეგმავს.

Private Properties Are Still Harassed in Sighnaghi after Elections
Based on the notification of the Sighnaghi Municipality Board the police dismantled the café-bar of Mariam Mirzoeva, located in Sighnaghi.
The family resisted the dismantling process but the police detained the single mother of two under-age children for minor hooliganism. The court imposed the fine of 400 GEL on her.
In her conversation with the Radio Hereti, Matilda Mirzoeva assesses the fact as intimidation and states that the board of the Sighnaghi district administration does not obey the law and the president.
Matilda Mirzoeva stated that before opening the café she drew up all necessary documents and started working only after that.
Matilda stated that the administration was interested in selling out the territory.
Tengiz Bezhashvili, the lawyer for the Mirzoevs, assessed the fact as vandalism and stated that the legal owner of the land is Matilda Mirzoeva.
Sighnaghi District administration considers Mirzoev’s accusations are groundless and they claim that the café was legally dismantled.
Zaza Zedelashvili, Sighnaghi district governor, reported to the radio Hereti that the “territory belongs to the state and cafes should not exist on the area.”
The abused family intends to meet the president Mikheil Saakashvili in near future to resolve the problem.