სიღნაღის გამგეობის შენობაში ჟურნალისტს ფიზიკური შეურაცხყოფა მიაყენეს
სიღნაღის მუნიციპალიტეტის გამგეობაში ჟურნალისტ გელა მთივლიშვილს, გამგეობის თანამშრომლებმა სიტყვიერი და ფიზიკური შეურაცხყოფა მიაყენეს და დაცვის წარმომადგენლების მეშვეობით, შენობიდან გააძევეს.
ჟურნალისტი სიღნაღის მუნიციპალიტეტის გამგეობის საჯარო ინფორმაციის გაცემაზე პასუხისმგებელი პირისგან მის მიერ გამოტანილი იმ გადაწყვეტილების გაცნობას ითხოვდა, რომლითაც „ახალგაზრდა იურისტთა ასოციაციის“ თავმჯდომარეს გიორგი ჩხეიძეს უარი ეთქვა საჯარო ინფორმაციის მიწოდებაზე. ინფორმაცია სიღნაღში ჩატარებული სარეაბილიტაციო სამუშაოების დაფინანსების თანხებს ეხება.
გამგეობის წარმომადგენელმა და "ნაციონალური მოძრაობის“ სიღნაღის რაიონული ორგანიზაციის აქტივისტმა ფიქრია ჯოხარიძემ ჟურნალისტს ჯერ სიტყვიერი შეურაცხყოფა მიაყენა, შემდეგ გამგეობის თანამშრომლებს უხმო, რომლებმაც მთივლიშვილს ხელები გადაუგრიხეს და შენობიდან გააძევეს. ამასთან ერთად ჯოხარიძემ განაცხადა, რომ დავალება იმის შესახებ, რომ ჟურნალისტებს საჯარო ინფორმაცია არ უნდა მიაწოდონ, კახეთის სამხარეო ადმინისტრაციიდან და სიღნაღის მუნიციპალიტეტის გამგებლისგან მიიღეს.
უნდა აღინიშნოს, რომ ჟურნალისტი გელა მთივლიშვილი სიღნაღის მუნიციპალიტეტის გამგებელს საჯარო ინფორმაციის დაბლოკვისათვის სასამართლოში უჩივის და მისთვის დისციპლინური პასუხისმგებლობის დაკისრებას ითხოვს.

A Journalist Assaulted in Sighnaghi Board of Administration
Gela Mtivlishvili, a journalist was assaulted physically and verbally by  representatives of the Board of Administration in the local government’s office. The securty removed the journailst from the building.
The journalist demanded that the Sighnaghi Board of Administration  information officer showed him {journalist}  his own {officer’s} decision on rejecting application of Giorgi Chkheidze, the head of GYLA about access to public information. The information was about the funding of Sighnaghi’s rehabilitation activities.
The information officer as well as Pikria Jokharidze, the activist of National Movement Sighnaghi District Organization verbally assauled the journalist and then called for other representatives of the Sighnaghi Board of Administration. They twisted the hands behind Mtivlishvili’s back and ousted the journalist from the building. Jokharidze stated that they were instructed by Kakheti Regional Administration and Sighnaghi District Governor not to grant public information to the journalists.
Gela Mtivlishvili lodged an appeal against Sighnaghi District Governor for blocking public infromation.  The journast demands that the disciplinary accountability is imposed on the Governor.