უკრაინაში საქართველოს რამდენიმე მოქალაქე არ შეუშვეს
საქართველოს მოქალაქეები, რომლებიც უკრაინაში 29 ივლისს ჩაფრინდნენ, ქვეყნის ტერიტორიაზე არ შეუშვეს. შვიდი დეპორტირებული ქართველი თბილისში წუხელ დააბრუნეს. კიევის აეროპორტში კიდევ ათამდე ქართველია დარჩენილი, რომლებსაც, სავარაუდოდ, საქართველოში ხვალ გამოამგზავრებენ.
როგორც დეპორტირებული ქართველები ამბობენ, ისინი კიევის აეროპორტში ყოველგვრაი ახსნა-განმარტების გარეშე დააკავეს და სამი დღის განმავლობაში ამავე აეროპორტის პოლიციის განყოფილებაში ჰყავდათ  გადაყვანილი. აქ მათ რთული  საყოფაცხოვრებო პირობები ჰქონდათ, კერძოდ სამი დღის განმავლობაში მათთვის საკვებიც კი არ მიუწოდებიათ. უკრაინაში მოქმედი შესაბამისი სანქციების თანახმად, დეპორტირებულ ქართველებს ამ ქვეყანაში ჩასვლა, სულ ცოტა, 6 თვის განმავლობაში არ შეეძლებათ.

Several Georgian Citizens of Georgia Refused Right Entry to Ukraine
The Georgian citizens who arrived in Ukraine on July 29th were not allowed to enter the country. Seven deported Georgians returned to Tbilisi last night. About ten Georgians remain in the airport in Kiev. Assumedly they will return to Georgia sometime tomorrow.
The deported Georgians state that were detained in Kiev airport without any explanations and were held in the airport police department for three days. They say that no one fed them during the time. According to Ukrainian sanctions these deported Georgians will be banned from entering the country for at least 6 months.