სოციალურად დაუცველი სოციალური სუბსიდიების სააგენტოს უჩივის
მრავალშვილიანი დედა ნათელა ზაკაშვილი სოციალური სუბსიდიების სააგენტოს კახეთის საკოორდინაციო ცენტრის ხელმძღვანელობას უჩივის. როგორ ზაკაშვილმა "ადამიანის უფლებათა ცენტრს" აცნობა, მძიმე სოციალური მდგომარეობის გამო, დახმარების დანიშვნის მოთხოვნით სააგენტოს ექვსი თვეა რაც მიმართა, მაგრამ ოჯახისთვის სარეიტინგო ქულა ამ დრომდე არ მიუნიჭებიათ.
"ათი შვილი მყავდა. ჩვენი საცხოვრებელი ბინა გაზით აფეთქდა და ექვსი შვილი გარდამეცვალა. ამჟამად სახლში მეუღლესთან, რძალთან და ორი თვის შვილიშვილთან ერთად ვცხოვრობ. არცერთი ჩვენგანი არსად არ მუშაობს. არც ფრინველი და პირუტყვი გვყვავს, არც ტექნიკა გვაქვს. მიუხედავად იმისა, რომ ძალიან გვიჭირს, დახმარება არ გვაღირსეს. სააგენტოში რომ მივდივარ, პასუხსაც არ მცემენ", - აღნიშნავს ნათელა ზაკაშვილი.
სოციალური სუბსიდიების სააგენტოში ზაკაშვილის პრეტენზიებს უარყოფენ. სააგენტოს ინფორმაციით, ზაკაშვილის ოჯახის დეკლარაციაში დუბლირებას აქვს ადგილი, რის გამოც განმცხადებლის ოჯახის სარეიტინგო ქულის განსაზღვრა ვერ მოხდა. აღნიშნულის თაობაზე ზაკაშვილისთვის ამ დრომდე არ უცნობებიათ.

Natela Zakashvili, a mother with many children, appealed against the administration of the Kakheti Coordination Center for the Agency of the Social Subsidies.  Zakashvili reported to the Human Rights Center that because of extremely poor social conditions she applied to the agency six months ago for some assistance. However, the family was not awarded with the points yet.
“I have ten children. Our flat blew up on gas and six of my children died as a result. Now I live with my husband, daughter-in-law and a grandchild which is only two months old. None of us are working and we don’t have livestock animals or hens, or any other equipment that could be used to cultivate the land. Although we are very poor the agency did not grant us with any allowance. When I apply to them as what is the situation with my case they do not answer my questions,” said Natela Zakashvili.
The Agency for Social Subsidies denies the complaints of Zakashvili. The agency reported that the family of Zakashvili was duplicated in data base and they could not estimate the rating point for the family. However, Zakashvili has not been informed about the mistake as yet.