ოკუპანტებმა ხობში ჟურნალისტებს ცეცხლი გაუხსნეს
თბილისი.24.08.08.მედიანიუსი. ხობის რაიონის სოფელ პირველ მაისში მშვიდობიან საპროტესტო აქციაზე გამოსულ მოქალაქეებს და ჟურნალისტებს რუსმა ჯარისკაცებმა ცეცხლი გაუხსნეს.
ხობის რაიონის სოფელ პირველ მაისის მოსახლეობა სოფლიდან რუსი ოკუპანტების გასვლას და მათი ბლოკპოსტების გაუქმებას ითხოვდა. საგუსაგო რუსსმა ჯარისკაცებმა კერძო მესაკუთრის შენობაში გახსნეს.
„აქციის გასაშუქებლად ჩასულმა ჟურნალისტებმა რუსების ბლოკბოსტიც გადაიღეს. რამაც რუსი სამხედროების აგრესია გამოიწვია და ჟურნალისტების მიმართულებით ცეცხლი გახსნეს. ამ ფაქტმა აქციაზე გამოსული მშვიდობიანი მოსახლეობა აღაშფოთა და შიშველი ხელებით ცდილობდნენ რუსი სამხედროების აგრესიის შეწყვეტას. გასროლას მსხვერპლი არ მოჰყოლია“, - განუცხადა „მედიანიუსს“  სამეგრელო-ზემო სვანეთის გუბერატორის მოადგილემ ალექსანდრე ახვლედიანმა.

Occupants Shoot at Journalists in Khobi
Russian soldiers opened fire at civilians and journalists who were holding peaceful demonstration in the village of Pirveli Maisi in the Khobi district.
The villagers demanded the immediate withdrawal of Russian occupants and that the Russian checkpoints that had been set-u be cancelled, especially the one that was opened in the private building of one of the local inhabitants.
“Journalists who arrived in the village to cover the demonstration told that they were filming the checkpoints. As they said, “Our demonstration resulted in aggression on the part of the Russian soldiers and they opened fire at journalists. The peaceful demonstrators got furious what happened and tried to bring a stop to the Russian aggression with their bear hands. Fortunately, however, the shooting did not result in any victims,” reported Aleksandre Akhvlediani, deputy Samegrelo-Zemo Svaneti regional governor, to Medianews.