რუსმა სამხედროებმა გალის დაბალი ზონის მილიციის უფროსი დაჭრეს
გალის რაიონის სოფელ ოტობაიაში რუსმა სამხედროებმა გალის დაბალი ზონის მილიციის უფროსი ბესიკ ჭყონია დაჭრეს. დაჭრილი ჭყონია ოტობაიას მოსახლეობამ რუსების სამხედრო ბაზასთან იპოვეს და სოხუმის საავადმყოფოში გადაიყვანეს. ჭყონია ამჟამად შოკურ მდგომარეობაშია, თუმცა ექიმების თქმით, მის სიცოცხლეს საფრთხე აღარ ემუქრება.
როგორც "მედიანიუსს" სოფელ ოტობაიას ერთ-ერთმა მცხოვრებმა განუცხადა, დილის 7 საათისთვის სროლის ხმა გაიგეს და რამდენიმე წუთში ოტობაის ცენტრში, სადაც პოლიციის განყოფილება და რუსების სამხედრო ბაზა გვერდიგვერდ მდებარეობს ბესიკ ჭყონია დაჭრილი იპოვეს.
“როგორც ვიცით, ჭყონია ნასვამ მდგომარეობაში იმყოფებოდა და რუსებთან შელაპარაკება მოუვიდა. დილის შვიდი საათისთვის რამდენიმე წუთის განმავლობაში  სროლის ხმა გვესმოდა. როცა დაჭრილი ვიპოვეთ უგონო მდგომარეობაში იყო. თავიდან მკვდარიც კი გვეგონა, რადგან  ოთხი ტყვია ჰქონდა მოხვედრილი. შელაპარაკება რის ნიადაგზე მოხდა, ჩვენთვის უცნობია. უბრალოდ ის ვიცით, რომ გასროლის ხმა რუსების სამხედრო ბაზიდან ისმოდა”, - განუცხადა "მედიანიუსს" სოფელ ოტობიას ერთ-ერთმა მცხოვრებმა.

Russian soldiers inflicted injuries on Besik Chkonia, the head of Gali lower zone police depamtment in the village of Otobaia, Gali District. The inhabitants of Otobaia found Chkonia near a Russian military base and took him to Sokhumi Hospital for treatment Chkonia is now suffereng from shock. However, doctors expect that his condition will improve and he will survive.
An inhabitant of village Otobaia told news agency Media news that the villagers heard shooting at 7 AM this morning. They later found injured Chkonia  in Otobaia village center where Police Deparmtment and Russian soldiers had a standoff in an exhange of fire that lasted for several minutes.
„We know that Chkonia was drunk and he had argued with the Russians. We heard the noise of shooting at about 7 a.m. The shooting lasted for several minites. When we found injured Chkonia and he was laying unconcsience. First we even thought that he was dead. He had  4 bullet wounds. We do not know why he had argued with Russians. The only thing we know is that the sound of shooting was coming from Russian base,“ said an Otobaian to Media news.