რუსმა ოკუპანტებმა საბერიოში მცხოვრებ მოსწავლეებს სკოლაში სიარული აუკრძალეს
რუსმა ოკუპანტებმა სოფელ საბერიოსა და ფახულანს შორის სანგრები გათხარეს და საბერიოში მცხოვრებ მოსწავლეებს ფახულანის სკოლაში არ უშვებენ.
როგორც “მედიანიუსს” წალენჯიხის რაიონის გამგებელმა გია მებონიამ აცნობა, რუსი სამხედროები სკოლაში მიმავალ ბავშვებს დახვდნენ და მკაცრად გააფრთხილეს, რომ ხვალიდან ფახულანისკენ მიმავალ გზაზე აღარ გაატარებდნენ.
“ოკუპანტებმა აფხაზეთი-სამეგრელოს ადმინისტრაციულ საზღვარზე სანგრები გათხარეს და გადასასვლელი მთლიანად ჩაკეტეს. საბერიოში მცხოვრები მოსწავლეები ათეული წლების განმავლობაში ფახულანის სკოლაში დადიოდნენ. ახლა კი ბავშვები სკოლის გარეშე რჩებიან და მათი სწავლის საკითხი გაურკვეველია”, – განუცხადა “მედიანიუსს” გია მებონიამ.

Russian occupants dug trenches between the villages of Saberio and Pakhulani in Samgrelo region. They do not allow pupils from the village of Saberio to attend the school that is located in Pakhulani.
Gia Mebonia, Tsalenjikha district governor, reported to the Medianews, that Russian soldiers were chasing school-children on their way to school and warned them that next day they will not be allowed to walk this way.
“Occupants dug trenched on the administrative border between Abkhazia and Samegrelo and they have blocked the road. Pupils from Saberia have always gone to school in the village of Pakhulani. Now children will not be able to go to school and their educational problems have not yet been resolved,” Gia Mebonia said to Medianews.