პატარკაციშვილის მეუღლე "იმედისა" და მთაწმინდის პარკის დაბრუნებისათვის ბრძოლას იწყებს
ბადრი პატარკაციშვილის მეუღლე  ინა გუდავაძე ტელეიმედისა და მთაწმინდის პარკის დაბრუნებისათვის  ბრძოლის ახალ ეტაპს იწყებს.
როგორც დღეს გამართულ პრესკონფერენციაზე ინა გუდავაძემ განაცხადა, ტელეკომიანია „იმედი“ და მთაწმინდის პარკი ბადრი პატარკაციშვილის მემკვიდრეებს ეკუთვნის და აქედან გამომდინარე, იგი ყველაფერს გააკეთებს, რომ სამართლებრივი გზით მემკვიდრეობა დაიბრუნოს.
„ბადრის გარდაცვალების შემდეგ  მომიხდა ბრძოლა იმისთვის, რომ მისი დანატოვარი მის კანონიერ მემკვიდრეებს ხვდომოდათ წილად. ამ ბრძოლაში ჩემთვის ყველაზე მნიშვნელოვანი „იმედისა“ და მთაწმინდის პარკის დაბრუნებაა. ეს ბადრის პირადი პროექტები იყო საქართველოსთვის და ქართველი ხალხისთვის. მე, როგორც მისი მეუღლე, მოვალე ვარ ყველაფერი გავაკეთო მისი საქმის გასაგრძელებლად. ეს ჩემი მოვალეობაა ბადრისა და ქართველი ხალხის წინაშე. ბადრიმ „იმედი“ იმისთვის შექმნა, რომ საქართველოში დამოუკიდებელი აზრის გამოთქმის შესაძლებლობა ყოფილიყო. მაშინ კი, როდესაც „იმედში“ უამრავი ფული შესთავაზეს, მან პროექტის გაგრძელება ამჯობინა“, - განაცხადა ინა გუდავაძემ.
მისი თქმით, როდესაც „იმედს“ დაიბრუნებს, ყველაფერი გაკეთდება იმისათვის, რომ ტელევიზია საქართველოს მოემსახუროს და იყოს ახალი ამბების თავისუფალი და დაბალანსებული წყარო. ინა გუდავაძე აღნიშნავს, რომ ტელეკომპანია „იმედის“ დაბრუნება პოლიტიკურ ხასიათს არ ატარებს. „მჯერა, რომ საზოგადოებისთვის თავისუფალი მედიის არსებობას ძალზე დიდი მნიშვნელობა აქვს. მე არ ვარ პოლიტიკოსი და ჩემი ამოცანა „იმედის“ დაბრუნებისას პოლიტიკურ ხასიათს არ ატარებს. „ტელეიმედი“ ფართო საზოგადოებისთვის მართალი და დაბალანსებული ინფორმაციის მიწოდების გარანტი იქნება. ვიღებ საკუთარ თავზე ამ პასუხისმგებლობას და „იმედში“ ისეთი პროფესიონალებისგან შემდგარ გუნდს მოვიყვან, რომლებიც ამ მისიის შესრულებას შეძლებენ“, - განაცხადა ინა გუდავაძემ.
რაც შეეხება მთაწმინდის პარკს, პატარკაციშვილის ქვრივის თქმით, ის მსოფლიო კლასის პარკი უნდა ყოფილიყო საქართველოში. „პარკი, ჩამორთმევამდე  სულ ცოტა ხნით ადრე  გავხსენით. სული და გული ჩავაქსოვეთ მასში. ყველაზე დიდი საშინელება იყო ამ პარკის ამდენი ხნით უფუნქციოდ დატოვება და გაჩანაგება, მაგრამ უფრო დიდი საშინელება იქნება, თუ მის ხელახალ აღორძინებაში ხელს შეგვიშლიან. კარგად მესმის, რომ „იმედისა“ და მთაწმინდის პარკის დაბრუნება იოლი საქმე არ იქნება, მაგრამ მე და ჩემი ოჯახი აუცილებლად მივაღწევთ მიზანს. იმ ტყუილისა და ფალსიფიკაციის გამო, რომელიც „იმედის“ ხელში ჩასაგდებად გამოიყენეს, უკვე შეტანილი გვაქვს საქმე სასამართლოში. ჩვენ გავაგრძელებთ სამართლებრივ ბრძოლას ხელისუფლების მიერ მთაწმინდის პარკის უკანონო კონფისკაციის გამო. ფაქტები ჩვენს მხარეზეა და დარწმუნებულები ვართ, რომ სამართლიანობა იზეიმეს“, - განაცხადა ინა გუდავაძემ.

Widow of Patarkatsishvili Starts New Fight for TV Imedi and Mtatsminda Park
Ina Gudavadze, widow of Badri Patarkatsishvili, is starting a new round in the fight to get back the legal control of TV Imedi and Mtatsminda Park.
Today, Ina Gudavadze stated at the press-conference that TV Company Imedi and Mtatsminda Park belong to the heirs of Patarkatsishvili and she will do her best to return the inheritance through all possible legal methods.
“Follow the death of Badri I had to fight for his property to keep for his heirs. The most important parts of the property were TV Imedi and Mtatsminda Park. They were personal projects of Badri and he created them for to benefit Georgia and the Georgian people. I, his widow, have responsibility to do my utmost to continue his good deeds. It is my obligation towards Badri and the Georgian people. Badri established Imedi TV in order to enable Georgian people to hear an independence of opinion. When he was offered huge amounts of money in exchange of the TV Company he preferred to keep the company,” said Ina Gudavadze.
The widow of Patarkatsishvili stated that when she gets the TV Company back, she will take all measures to provide a service to the Georgian and present them with impartial and balanced information. Ina Gudavadze pointed out that fight for TV Company does not have political character. “I believe that independent media sources have served very important function for the society and this is especially valuable.  I am not a politician and my aim to return the company is not whatsoever with a political aim in mind. TV Imedi will be a guarantee for the provision of impartial and balanced information to greater society. I assume the responsibility to invite a team of professional journalists in the company who will exactly perform their mission,” said Gudavadze.
As for the part on Mtatsminda, widow of Patarkatsishvili stated that it should have been a park of universal value. “We opened the park shortly before it was seized from us. We worked very hard on its construction. The most terrible fact was that the park has not been operating for such a long time. But the worst will be if we will be prevented from its reconstruction. I know that it will not be easy to get TV Imedi and the park back but my family and I will definitely win. We have already appealed to the court against the falsification and fraud related to the power of attorney that they have used to get access to the TV Company. We will continue our legal fight against the illegal confiscation of our property. The evidence and related facts are in support of us.  We are certain the justice will prevail,” said Ina Gudavadze.