პრეზიდენტის მრჩეველმა გიორგი არსენიშვილს ეროვნულ უმცირესობებთან დაკავშირებულ კონცეფციას გაეცნო
ადამიანის უფლებათა დაცვისა და სამოქალაქო ინტეგრაციის კომიტეტის თავმჯდომარე, გიორგი არსენიშვილი  საქართველოს პრეზიდენტის მრჩეველს ინტეგრაციის საკითხებში, თამარ კინწურაშვილს შეხვდა.
შეხვედრა თამარ კინწურაშვილის ინიციატივით გაიმართა და საუბარი ძირითადად ეროვნულ უმცირესობებთან დაკავშირებულ კონცეფციას შეეხო, რომლის შემუშავებაზეც  პრეზიდენტთან არსებული საბჭო მუშაობს.
თამარ კინწურაშვილმა გიორგი არსენიშვილს კონცეფციის არსი გააცნო და ამ საკითხში პარლამენტის საკანონმდებლო კუთხით ჩართვის აუცილებლობაზე გაამახვილა ყურადღება. გიორგი არსენიშვილმა არსებული საკითხის შესწავლის მზადყოფნა გამოთქვა და მხარეები კონცეფციის სრულყოფისათვის მომავალში თანამშრომლობაზე შეთანხმდნენ. გიორგი არსენიშილის განცხადებით, უმცირესობების საკითხებთან დაკავშირებით, აღმასრულებელ და საკანონმდებლო ხელისუფლებას შორის პოზიციების გაზიარება პერმანენტულად უნდა მიმდინარეობდეს.
პრეზიდენტის მრჩევლის, თამარ კინწურაშვილის თქმით დეკემბერში საქართველოში ევროსაბჭოს უმცირესობათა ჩარჩო-კონვენციის მრჩეველთა კომიტეტის წარმომადგენლები ჩამოვლენ, რომლებიც მონიტორინგს ახორციელებენ, იმასთან დაკავშირებით,  რამდენად ასრულებს სახელმწიფო აღებულ ვალდებულებებს უმცირესობებთან მიმართებაში.
შეხვედრაზე ასევე 16 ნოემბერს ტოლერანტობის საერთაშორისო დღესთან დაკავშირებულ ღონისძიებებთან დაკავშირებით ისაუბრეს, კომიტეტის თავმჯდომარის, გიორგი არსენიშვილის განცხადებით, ამ დღესთან დაკავშირებით პარლამენტში ეროვნული უმცირესობების წარმომადგენლებისთვის მიღება იგეგმება.

Tbilisi. Nov. 6, Media News Giorgi Arsenishvili, chairperson of Human Rights and Civil Integration Committee within the Parliament of Georgia met with Tamar Kintsurashvili, President’s Advisor on the Integration of Minorities.
The meeting was organized at the initiative of Tamar Kintsurashvili. The main topic for their conversation was the state concept on national minorities. The concept was created by a special board functioning within the president’s apparatus.
Tamar Kintsurashvili provided Giorgi Arsenishvili with basic information about the presented concept. She highlighted the importance of involving the Parliament of Georgia in terms of legislation and the process of discussing the concept. Giorgi Arsenishvili said he was ready to study the concept in detail. The two sides agreed to cooperate in the future and seek ways to improve the overall concept. Giorgi Arsenishvili stated that the legislative and executive government of Georgia must regularly cooperate when it comes to the important issue of minority affairs.
Tamar Kintsurashvili stated that the representatives of CoE Minority Frame- Convention Committee of Advisers will arrive to Georgia in December. They monitor how Georgia meets the undertaken obligations on ethnic minorities.
The events to be held on November 16- the International Day for Tolerance were discussed on the meeting as well. Giorgi Arsenishvili said that a reception for various ethnic minorities will be held in the parliament of Georgia on that day.