პარლამენტის შენობის წინ შეკრებილი მომიტინგეები პრეზიდენტის ავლაბრის რეზიდენციისკენ დაიძრნენ. კონსერვატიული პარტიის წარმომადგენელმა კახა კუკავამ საპატრულო პოლიციის თანამშრომლებს მოუწოდა, რომ საავტომობილო გზები გაათავისუფლონ თავისუფლების მოედნიდან ავლაბრის მიმართულებით. რეზიდენციასთან ოპოზიციის ლიდერები საქართველოს პრეზიდენტს იმ მოთხოვნებს გადასცემენ, რომელიც არასაპარლამენტო ოპოზიციის წარმომადგენელმა პოლიტიკურმა პარტიებმა ერთობლივად შეიმუშავეს.
ცნობისთვის: აღნიშნული მოთხოვნების დასაკმაყოფილებლად ოპოზიცია ხელისუფლებას ვადას 23 ნოემბრამდე აძლევს. წინააღმდეგ შემთხვევაში 23 ნოემბერს გაერთიანებული ოპოზიცია და მისი მხარდამჭერები ტელეკომპანია „იმედის“ 24-საათიანი პიკეტირებით იმუქრებიან.

Demonstration of the Opposition Parties Is Moving Towards President’s Residence in Avlabari
Demonstrators who had gathered in front of the parliament’s building are moving towards the residence of the president in Avlabari. Kakha Kukava, representative of the Conservative Party, called upon the patrol policemen to empty the roads from cars in the direction of Ablabari. Opposition leaders will announce their demands to the Georgian president; political parties have drawn up their petition to the president together.
Opposition fixed deadline for the authority to answer their requests before November 23. Unless their requests are satisfied the united opposition and their supporters will siege TV Company “Imedi” for 24 hours.