რეგიონალური ჟურნალისტები ერთიან ეთიკურ ნორმებს შეიმუშავებენ
გუდაურში "სოციალურ მეცნიერებათა ცენტრის" მიერ ორგანიზებული სამუშაო შეხვედრა რეგიონულ ჟურნალისტებთან დასრულდა.
შეხვედრის მიზანი ჟურნალისტების მიერ ეთიკური ნორმების შემუშავება იყო, რომელიც მომავალში ქარტიის სახით ჩამოყალიბდება და მასზე ხელმოწერა ყველა დაინტერესებული ჟურნალისტისთვის ხელმისაწვდომი იქნება.
"კანონი არის ძალიან ლიბერალური, რომელიც ჟურნალისტს ანიჭებს ბევრ უპირატესობას. ეს ერთი მხრივ კარგია, მაგრამ მეორე მხრივ იქნება აუცილებლობა პასუხისმგებლობიანმა ჟურნალისტებმა შექმნან მექანიზმი და ნებაყოფლობით შეიზღუდონ უფლებები საზოგადოების მეტი ნდობის მოსაპოვებლად. იმის გამო, რომ რეგიონულ ჟურნალისტის პესუხისმგებლობის საკითხი მაღალია, სწორედ მათი ინიციატივით დაიწყო მუშაობა ეთიკური პრინციპების ჩამოყალიბებაზე” -  განუცხადა რადიო "ჰერეთს" მედია ექსპერტმა ია ანთაძემ.
გუდაურში გამართულ სამუშაო შეხვედრაზე  რეგიონულმა ჟურნალისტებმა მიიღეს ერთობლივი მიმართვის ტექსტი კოლეგებისადმი, რომლითაც დაინტერესებულ ჟურნალისტებს ეთიკის ნორმების ჩამოყალიბებაში მონაწილეობას სთხოვენ.

”Center for Social Sciences” completed its working meeting in Gudauri, which was held with journalists that are currently working in Georgia’s regions.
The aim of the meeting was to work out ethic norms that will be drawn up as a part of a future charter, which all interested journalists will be able to sign.
”Law is very liberal and this grants a journalist many advantages. On the one hand it is nice but on the other side there is a need for responsible journalists to create a mechanism that restricts their rights in order to gain more trust among members of society. Since the sense of responsibility is high among regional journalists, we decided to work out ethic principles based on their initiative,” Ia Antadze, media expert reported to the Radio “Hereti”.
Journalists from regional media sources wrote an appeal to their colleagues; they call upon other journalists to sign the charter on ethic norms.