პედაგოგი, რომელმაც პროტესტის ნიშნად რუსული ენის სწავლებაზე უარი თქვა, გაჭირვების გამო ელექტროენერგიის გარეშეა დარჩენილი
ქ. გურჯაანის მე-2 საჯარო სკოლის ყოფილი პედაგოგი ზინა ლუაშვილი, რომელმაც აგვისტოს მოვლენების გამო პროტესტის ნიშნად რუსული ენის სწავლებაზე უარი თქვა, უკიდურესი გაჭირვების გამო ერთი კვირაა ელექტროენერგიის გარეშეა დარჩენილი.
როგორც ზინა ლუაშვილმა გვითხრა, მისი შემოსავალი მხოლოდ პენსიაა, რომლითაც სკოლაში მასწავლებლად მუშაობის დროს სახალხო ბანკიდან სამკურნალოდ გამოტანილ სესხს ფარავს. სოციალური გაჭირვების გამო ყოფილი პედაგოგი მოხმარებული ელექტროენერგიის დავალიანების – 40 ლარის გადახდას ვეღარ ახერხებს, რის გამოც "კახეთის ენერგოდისტრიბუციის" გურჯაანის სერვის – ცენტრმა ერთი კვირის წინ ელექტროენერგიის მიწოდება შეუწყვიტა.
პედაგოგმა დახმარებისათვის გურჯაანის მუნიციპალიტეტის გამგეობის სოციალურ საქმეთა განყოფილებას არაერთხელ მიმართა, მაგრამ უშედეგოდ. გამგებლის მოვალეობის შემსრულებლის ალექსანდრე იმერლიშვილის განცხადებით, იგი ამ საკითხით დაინტერესდება და გამგეობა განმცხადებელს დახმარებას შესაძლებლობების ფარგლებში გაუწევს.

Former Teacher Deprived of Electricity
Zina Luashvili, a former teacher of Russian language in Gurjaani Town Public School #2, has been living without electricity for two weeks now. She left the school and her profession of Russian language teacher in protest of the August war.
Zina Luashvili said that her only income is her pension that is spent completely on covering the medical treatment loan she had taken out when she was a teacher. Due to the grave social conditions the former teacher who is a pensioner now can not pay her electricity bill – 40 GEL. Electricity Distribution Company “Kakhetis Energodistributsia” Gurjaani Service Center cut off electricity supply to her a week ago.
The former teacher applied to the Department of Social Affairs of Gurjaani District Governor’s Office serval times but with no success. Aleksandre Imerlishvili, interim Gurjaani District Governor said that he would inquire about Zina Luashvili’s problem and the Gurjaani District Governor’s Office will try its best to help her.