სოციალურ აგენტებს კორუფციაში ადანაშაულებენ
სოციალურად დაუცველი ოჯახები სოცაგენტებს კორუფციაში ადანაშაულებენ და ამბობენ, რომ აგენტები მათ გარიგებას სთავაზობენ.
შეთანხმების შემთხვევაში სოცაგენტები ოჯახის დეკლარაციას იმგვარად ავსებენ, რომ მაძიებელს ფულადი დახმარება დაენიშნოს. სანაცვლოდ, სოციალური აგენტი დახმარებიდან პირველი სამი თვის ფულს ითხოვს.
"ადამიანის უფლებათა ცენტრის" მონაცემებით, ბევრი სოცაგენტი, თანხის ნაცვლად, დახმარების მაძიებელი ოჯახებიდან სოფლის მეურნეობის პროდუქტების აღებაზეც არ ამბობს უარს. ,,ადამიანის უფლებათა ცენტრს“ მსგავსი
ფაქტების შესახებ ინფორმაცია სიღარიბის დაძლევის სახელმწიფო პროგრამის მონიტორინგის განხორციელებისას, თავად სოციალურად დაუცველმა პირებმა მიაწოდეს.
სოციალურად დაუცველ პირთა ბრალდებებს, სოციალური აგენტების კორუმპირებულობასთან დაკავშირებით, სოციალური სუბსიდიების სააგენტოში კატეგორიულად უარყოფენ.

Social Agents Accused of Corruption
Socially excluded families accuse social agents of being corrupt. They say that the agents attempted to make an illegal deal.
Social agents offered to evaluate families’ poverty situation in such a way that the families would receive social assistance in the form of cash-in-hand. The families would reward the agents with the first three months worth of their social allowance.
The Human Rights Center also has information that many social agents will settle up with their financial arrangement by taking agricultural products instead of money. The Center acquired such information directly from socially excluded families while monitoring the Poverty Reduction State Program.
The Agency for Social Subsidies states that the accusations of socially excluded people are groundless.