მოსახლეობა ,,კახეთის ენერგოდისტრიბუციის“ წინააღმდეგ
ს/ს ,,კახეთის ენერგოდისტრიბუციის“ აბონენტები აპროტესტებენ იმ ფაქტს, რომ  ინდივიდუალურად მოხმარებული ელექტროენერგიის გადასახადის გადახდა კომუნალური მრიცხველების მიერ ნაჩვენები თანხის  მიხედვით უწევთ. მოსახლეობა ენერგოკომპანიას დიდი ოდენობით თანხების გამოძალვაში ადანაშაულებს.
როგორც აბონენტებმა ,,ადამიანის უფლებათა ცენტრს“ განუცხადეს, კომუნალური მრიცხველების ჩვენების მიხედვით, ყოველთვიურად იმაზე მეტი თანხას იხდიან, ვიდრე ელექტროენერგია მოიხმარეს. მათივე თქმით, ხშირად თითოეულ აბონენტზე დამატებით დარიცხული თანხის ოდენობა 20 ლარს აღემატება, რომლის გადაუხდელობის შემთხვევაშიც, კომპანია ელექტროენერგიას მთელ უბანს უთიშავს.
ენერგოკომპანიის ინფორმაციით, მოსახლეობის პროტესტი უსაფუძვლოა, რადგან სადისტრიბუციო კომპანიას ე.წ. კომუნალური მრიცხველებით მოქმედების ვადა სემეკმა 2009 წლის პირველ ივნისამდე მისცა.

Subscribers of the JSC “Kakheti Power Distribution Company” protest that they have to pay electricity bills according to the figures calculated by communal electricity meters. People blame the distribution company for having extorted a large amount of money.
Subscribers reported to the Human Rights Center that according to communal meters they have to pay more money than they have used. They also claim that each family has to pay extra 20 GEL and if they do not pay the bill on time, the power distribution company cuts the electricity off for the whole district.
According to the power distribution company the protest of the population is groundless because Power Regulation National Commission of Georgian allowed the power distribution company to use communal meters until June 1 2009.