თელაველი ჩინოვნიკების ციგაობა 5 ათასი დაჯდა
რესპუბლიკური პარტიის თელავის ორგანიზაციის წევრი გიორგი მოსიაშვილი თელავის მუნიციპალიტეტის ხელისუფლებას საბიუჯეტო თანხების არამიზნობრივად ხარჯვაში ადანაშაულებს.
როგორც გიორგი მოსიაშვილმა გვითხრა, თელავის მუნიციპალიტეტის გამგეობის თანამშრომლებმა შუამთის ტყეში იციგავეს. ღონისძიების მონაწილეთა ტრანსპორტირების, კვების და გართობის ხარჯები კი ადგილობრივი ბიუჯეტიდან დაფინანსდა.
ჩვენს მიერ მოპოვებული ინფორმაციით, გამგეობის თანამშრომელთა დროსტარებას 5 ათასამდე ლარი მოხმარდა. ეს მაშინ, როდესაც თელავის რაიონში მცხოვრები სოციალურად უკიდურესად დაუცველი არაერთი ოჯახი უკვე რამდენიმე თვეა გამგეობისგან ერთჯერად სოციალურ დახმარებას უშედეგოდ ითხოვს.
რესპუბლიკური პარტიის თელავის ორგანიზაციის წევრთა ბრალდებებს თელავის მუნიციპალიტეტის გამგებელი ზურაბ ბუცხრიკიძე უარყოფს. მისი თქმით, ციგაობა ნამდვილად შედგა, ოღონდ ბავშვებისთვის და ახალგაზრდებისთვის. "თანხის ოდენობა არ მახსოვს, მაგრამ 5 ათას ლარამდე არ გახარჯულა", - განაცხადა თელავის გამგებელმა.

Skating for 5 000 GEL
Giorgi Mosiashvili, member of Telavi Organization of the Republic Party, accuses Telavi Municipality government for unreasonable expenditure of budget sums.
Giorgi Mosiashvili reported to the Human Rights Center that employees of Telavi municipality board skated in Shuamta Forest. The transportation, food and entertainment expenses were covered from local budget.
According to our information, employees of the municipality board spent 5 000 GEL on their entertainment. Whilst many socially excluded families of Telavi district have been requesting their single term social aid from district administration office for several months now.
Zurab Butskhrikidze, Telavi District Governor, denies the allegation. He said that skating was held only for children and youngsters and not for local governmental officials. “I do not remember the exact amount of money that was spent on the event but I am sure it was less than 5 000 GEL,” stated the Telavi Distict Governor.