სტუდენტები ადგილობრივ ხელისუფლებას მუნიციპალური ტრანსპორტის დანიშვნას სთხოვენ
იაკობ გოგებაშვილის სახელობის თელავის სახელმწიფო უნივერსიტეტის სტუდენტები, ადგილობრივ ხელისუფლებას, თელავიდან კახეთის სხვა ქალაქების მიმართულებით მუნიციპალური ტრანსპორტის დანიშვნას სთხოვენ.
სტუდენტების განცხადებით, გარდა იმისა, რომ მგზავრობის საფასური ძვირია, ავტობუსები დადგენილი გრაფიკით არ მოძრაოებნ, რის გამოც ხშირად ლექციებზე დასწრებას ვერ ახერხებენ. მათივე თქმით, გადაადგილების პრობლემა განსაკუთრებით საღამოს საათებში აქვთ, რადგან ავტობუსები 16 საათის შემდეგ თითქმის აღარ მოძრაობენ.
მუნიციპალური ტრანსპორტის დანიშვნის თხოვნით, სტუდენტებმა მუნიციპალიტეტების გამგეობებს რამდენიმე დღის წინ მიმართეს. ამ საკითხის მოგვარება მათ რაიონების გამგებლებს ადრეც არაერთხელ სთხოვეს, მაგრამ უშედეგოდ. მუნიციპალური ტრანსპორტი გურჯაანსა და თელავში მხოლოდ 2008 წლის 21 მაისის საპარლამენტო არჩევნებამდე 20 დღით ადრე ამუშავდა, მაგრამ არჩევნების დამთავრებისთანავე, ორ კვირაში, ჰოლანდიიდან ჩამოყვანილი ავტობუსები, რაშიც ადგილობრივი ბიუჯეტებიდან ათიათასობით ლარი დაიხარჯა, გაუჩინარდნენ.

The students of Telavi State University named after Iakob Gogebashvili ask the local government to fix municipal transport rout between Telavi and other towns of Kakheti region.
The students complain that the travel costs are high and the private buses do not move according to the schedule. Consequently, those students that do not live in Telavi often fail to attend lectures. They also claim that traveling to their home towns is particularly problematic in evenings because buses do not move after 4 p.m.
The students officially applied to district municipalities of Kakheti region several days ago with the request to assign the transport that would move regularly. This is not the first instance when the students apply to district governors with this request. However, the problem was not tackled by the local authorities so far. Municipal transport started to function 20 days before snap parliamentary elections on May 21, 2008. However, in two weeks after the election the buses that were produced in the Netherlands and were bought by the district administrations for tens of thousands of GEL suddenly disappeared.