კახეთის პოლიკლინიკების 1000 - მდე თანამშრომელი უხელფასოდ არის დარჩენილი
როგორც ჩვენთვის გახდა ცნობილი, კახეთის ამბულატორიულ – პოლიკლინიკური გაერთიანებების თანამშრომლებს 2009 წლის იანვრისა და თებერვლის თვეების ხელფასები ამ დრომდე არ მიუღიათ.
ექიმების განცხადებით, მათ არ აქვთ ინფორმაცია, როდის მიიღებენ კუთვნილ ხელფასებს. ამის შესახებ ინფორმაციას არც გაერთიანებების დირექტორები ფლობენ. მათი თქმით, სახელფასო დავალიანებების არსებობა ამბულატორიული პროგრამის რეორგანიზაციამ განაპირობა.
ჯანმრთელობის სააგენტოს კახეთის ფილიალის დირექტორის ზურა გაურაშვილის განცხადებით, ექიმები, ექთნები და პოლიკლინიკების სხვა თანამშრომლები ხელფასებს მიიღებენ, ოღონდ როდის, უცნობია.

About 1000 Employees of Kakheti Based Clinics Have Not Received Salaries
Reportedly, employees of the Union of Out-Patients and policlinics in Kakheti region have not received salaries of January and February in 2009.
Doctors state they do not know when salary arrears will be paid. Neither the directors of the unions have information about it. They state the reason for the delay in salary payment was reorganization of the out-patient program.
Zura Gaurashvili, director of Kakheti branch of the Health Agency, stated that doctors, nurses and other personnel of the policlinics will receive their salaries by all means but the exact day is not known yet.