უმუშევრების ნაცვლად ვაკანტურ ადგილებზე დასაქმებულებს ასაქმებენ
რესპუბლიკური პარტიის გურჯაანის ორგანიზაციის წევრი ზვიად ყვირალაშვილი გურჯაანის მუნიციპალიტეტის საკრებულოს კანონის დარღვევაში ადანაშაულებს. ყვირალაშვილის განცხადებით, საკრებულო სოფლებში თანამდებობებზე ისთ ადამიანებს ნიშნავს, რომლებიც საჯარო სამსახურებში უკვე მუშაობენ, რაც შეუთავსებლობას იწვევს.
ყვირალაშვილი, ამის მაგალითად, ცოტა ხნის წინ, სოფლის სანიაღვრე მეურნეობისა და წყლის ქსელების მომსახურების სამსახურის ხელმძღვანელად სოფელ ნანიანის გამგებლის დავით ზირაქაშვილის დანიშვნას ასახელებს.
გურჯაანის მუნიციპალიტეტის საკრებულოს თავმჯდომარე ზაქარია იაგანაშვილი ყვირალაშვილის ბრალდებებს არ უარყოფს. მისი თქმით, შეუთავსებლობა ნამდვილად არის და ზირაქაშვილი ერთ-ერთ თანამდებობას უახლოეს დღეებში დატოვებს.

07:36, Sunday, 19.05.2013
Zviad Kviralashvili, member of Gurjaani office of the Republic Party, blames Gurjaani municipality board for breaching the law. Kviralashvili stated that municipality board hired those people at the positions of public officials in the villages who already work in public service. It is violation of the law.
For example, as Kviralashvili recalled, short time ago, Davit Zirakashvili, councilor of the village of Naniani was appointed as a head of service center for water system.
Zakaria Iaganashvili, chairperson of Gurjaani municipality board does not deny the accusations of Kvirilashvili. He said it really contradicts the law and Zirakashvili will leave one of his positions soon.