9 აპრილის ახალგაზრდული შტაბის წევრებს ავტომანქანებს ორშაბათს დაუბრუნებენ
ამის შესახებ  თბილისისა და მცხეთა-მთიანეთის პოლიციის მთავარი სამმართველოს უფროსმა გიორგი გეგეჭკორმა განაცხადა.
როგორც მან აღნიშნა, ავტომანქანები კერძო საჯარიმოზეა გადაყვანილი. მისივე თქმით, მოხდება დაჯარიმებაც, ვინაიდან ახალგაზრდებმა ადმინისტრაციული სამართალდარღვევა ჩაიდინეს და გადაჭარბებული სიჩქარით მოძრაობდნენ. ასეთ შემთხვევაში კანონი დაჯარიმებას ითვალისწინებს.
საპატრულო პოლიციამ  ოქროყანის ტრასაზე 9 აპრილის ახალგაზრდული შტაბის წევრებს ავტომანქანები ჩამოართვა.
9 აპრილის ახალგაზრდული შტაბის წევრების ინფორმაციით, ისინი გვიან ღამით ოქროყანის ტრასაზე, სადაც საღებავებით წერდნენ  - „სირცხვილია“ პოლიციელებმა დაარბიეს, ფიზიკური და სიტყვიერი შეურაცხყოფა მიაყენეს და 7 ავტომანქანა წაართვეს.

Members of Youth Branch of “Movement for April 9” Will Receive Their Cars Back on Monday
Girogi Gegechkori, head of Tbilisi and Mtskheta-Mtianeti Regional Police Department spread information about this fact.
Gegechkori stated that cars are taken to penalty area because the young people breached the Administrative Law of Georgia by driving at high speed and they will be fined.
Patrol policemen detained the young members of the Movement for April 9 on the road to the village of Okrokana outside Tbilisi and seized cars from them.
According to the members of the Youth Branch of the Movement for April 9 they were writing slogans “It Is a Shame” with paints on the road to Okroskana late at night and policemen dispersed them, physically and verbally assaulted them and seized 7 cars from them.