გიორგი ცაგარეიშვილმა საქართველოს დემოკრატიული პარტია დატოვა
გიორგი ცაგარეიშვილმა საქართველოს დემოკრატიული პარტია დატოვა, სადაც მას გენერალური მდივნის თანამდებობა ეკავა.
როგორც დეპუტატმა „მედიანიუსს“ განუცხადა, ამის მიზეზი სტრატეგიულ საკითხებზე მასა და პარტიის ხელმძღვანელობას შორის აზრთა სხვადასხვაობა გახდა. კერძოდ, მისი თქმით, პარტიას მიაჩნია, რომ ჯერჯერობით ხელისუფლებიდან პრეზიდენტ მიხეილ სააკაშვილის წასვლის დრო არ დამდგარა.
„მხარს ვუჭერ თანამდებობიდან მიხეილ სააკაშვილის მშვიდობიანად წასვლას.  მუდამ ამ პოზიციაზე ვიყავი, რაც დემოკრატიული პარტიისა და მისი ხელმძღვანელის, გია თორთლაძის პოზიციას ეწინააღმდეგება. ჩემი აზრით, პარტია 9 აპრილის საპროტესტო აქციაზე ხალხთან ერთად უნდა იყოს. თუმცა, პარტიაში ასე არ ფიქრობენ“, _ აღნიშნა გიორგი ცაგარეიშვილმა.
მისივე თქმით, დემოკრატიული პარტიის დატოვებაზე მან შესაბამისი განცხადებით იუსტიციის სამინისტროს უკვე მიმართა. საპარლამენტო ფრაქცია „ძლიერი საქართველოსა“ და ანტიკრიზისული საბჭოს დატოვების გადაწყვეტილებას კი დეპუტატი, სავარაუდოდ, უახლოეს დღეებში მიიღებს.
როგორც ცნობილია, ფრაქციასაც და საბჭოსაც გია თორთლაძე ხელმძღვანელობს. გიორგი ცაგარეიშვილი არცერთ პარტიაში გაწევრიანებას არ აპირებს.

MP Giorgi Tsagareishvili quitted Democratic Party of Georgia where he occupied the position of the secretary general.
The MP reported to the Medianews that the reason for his decision was his disagreement about strategic issues with the board of the party. More precisely, according to him, the party thinks that it is not high time for President Saakashvili to resign.
“I support the demand for peaceful resignation of Mikheil Saakashvili. I have always had this prostitution that was different from the general opinion of the Democratic Party and its leader, Gia Tortladze. I think, the party should join the protest demonstration. However, the party does not think so,” said Tsagareishvili.
He has already submitted the application on quitting the Democratic Party to the Ministry of Justice. The MP will soon decide to leave or stay in the parliamentary faction “Dzlieri Sakartvelo” and anti-crisis council in near future.
As it was reported, Gia Tortladze is the head of the faction and the council. Giorgi Tsagareishvili is not going to join any of political parties.