„ადამინის უფლებათა ცენტრმა“ სტრასბურგის ევროპულ სასამართლოში ჯგუფური განაცხადი გააგზავნა
არასამთავრობო ორგანიზაცია ,,ადამინის უფლებათა ცენტრმა“  7 აპრილს, სტრასბურგის ევროპულ სასამართლოში,   ჯგუფური განაცხადი გააგზავნა. განაცხადი ეხება, 76 ადამინის უფლებების დარღვევის ფაქტებს, აგვისტოს მოვლენებისა და მის შემდგომ პერიოდში. დარღვევები ძირაითადად აისახა სიცოცხლის უფლებას, არაადამიანურ და დამამცირებელ მოპყრობას, პირადი ცხოვრებისა და ხელშეუხებლობის უფლებას  და  საკუთრების უფლების დაღღვევის ფაქტებს. განაცხადი  ევროპული სასამართლოს რეგისტრარურის მიერ, უკვე დარეგისტრირდა და მიენიჭა შესაბამისი საიდენტიფიკაციო ნომერი.
არასამთავრობო ორგანიზაცია „ადამინის უფლებათა ცენტრი“ შემდგომშიც გააგრძელებს  ომის დროს, გამოვლენილი დარღვევების შესწავლასა და დაზარალებულტთვის სამართლებრივი დახმარების აღმოჩენას.

Human Rights Center Sent Group Appeal To European Court in Strasbourg
On April 7 non-governmental organization “Human Rights Center” sent a group appeal to the European Court in Strasbourg. The appeal covers the facts of the violations of the human rights of 76 people during the August war and thereafter. The violations deal mostly with the right to life and also about inhumane and degrading treatment, the right to privacy and personal inviolability and to private property. The registry of the European Court already has registered the appeal and given it an identification number.
The Human Rights Center will continue to investigate the violations discovered during the war in August, 2008 and will provide legal aid to the people victimized.