მოძრაობა "რატომ!"-ის წევრებს ნიღბოსნებმა ავტომანქანა დაუზიანეს
ამის შესახებ "ინტერპრესნიუსს" საზოგადოების ერთ-ერთმა დამფუძნებელმა ირაკლი კორძაიამ განუცხადა. მისი თქმით, ავტომანქანაში მათი ორგანიზაციის სამი წევრი იმყოფებოდა.
"რამდენიმე წევრმა მიტინგი დატოვა და სახლებში ბრუნდებოდა. ბარათაშვილის აღმართზე ისინი პატრულმა გააჩერა და საბუთები მოსთხოვა. ამ ფაქტის შემდეგ მათ სამი “ჯიპი” გაჰყვა, რომელშიც ნიღბოსნები ისხდნენ. მათ ჩვენი აქტივისტის მანქანას საქარე მინა დაუმსხვრიეს", - აღნიშნა კორძაიამ.
მისივე თქმით, ასევე 9 აპრილის ბაღში მათი აქტივისტი შეესწრო ფაქტს, როდესაც სპორტსმენები, პროფესიონალი მოკრივეები, ბაღში თითო-ოროლად მოსიარულე აქციის მონაწილეებს დროშებს ართმევდნენ და სცემდნენ. "სპორტსმენებს მათი საქციელის გამო ბაღში მყოფი ხალხი გამოელაპარაკა. მათი მეშვებით გაირკვა, რომ მოკრივეები იყვნენ", - განაცხადა კორძაიამ.

Masked People Damaged the Cars of Members of the Movement “Why”
Irakli Kordzaia, founder of the movement reported to Interpressnews about the incident and stated that three members of the organization were in the car.
“Several members of the organization had left the meeting and they were going home. On Baratashvili Rise the patrol police stopped them and demanded their documents. After that, three Jeeps chased them to where masked people were waiting. The masked people smashed the windows of the cars,” said Kordzaia.
According to Kordzaia, their activist witnessed an incident in which sportsmen, professional boxers, seized flags from demonstrators and then beat them. “Because of the incident, the people who were in the square talked with the sportsmen and found out that they were boxers,” said Kordzaia.