ლევან მიქელაძეს საკუთარ სახლში თავს დაესხნენ
“ალიანსი საქართველოსათვის’’ წევრის, აშშ-სა და შვეიცარიაში საქართველოს ყოფილი ელჩის ლევან მიქელაძის ბინაში წუხელ უცნობი პირი შეიჭრა.
“დინამოს” სტადიონთან, ცაბაძის #9-ში მდებარე ბინაში მხოლოდ ოჯახის დამხმარე ქალბატონი იმყოფებოდა. ლევან მიქელაძე ამერიკაშია.
არსებული ინფორმაციით, თავდამსხმელმა ქალბატონს ფიზიკური შეურაცხყოფა მიაყენა და ფული მოითხოვა.
შემთხვევის ადგილზე   "ალიანსის" და სხვა ოპოზიციური პარტიების ლიდერები მივიდნენ.
როგორც ირაკლი ალასანიამ განაცხადა, აქციის მონაწილეებზე გახშირებული თავდასხმების შემდეგ ეს შემთხვევა საეჭვოდ გამოიყურება. “თუმცა, არ მინდა, გამოძიების შეფასებამდე კონკრეტული შეფასება გავაკეთო”,- აღნიშნა ალასანიამ.
დავით ბერძენიშვილის თქმით კი, რაც უფრო გაჭიანურდება გამოძიება,  მით  უფრო გაიზრდება ეჭვები ხელისუფლების მიმართ.

Levan Mikeladze’s House was Attacked
Last night a stranger rushed into the flat of Levan Mikeladze, a member of the Alliance for Georgia and a former Georgian ambassador in the USA and Switzerland.
The only person present in the house on Tsabadze Street 9, near the Dynamo Stadium, was the housekeeper. Levan Mikeladze himself is in the USA presently.
According to our sources, the stranger assaulted the lady and demanded money.
Members of the Alliance for Georgia and leaders of other opposition parties visited the place.
According to Irakli Alasania, after all these attacks on demonstrators this case looks rather suspicious. “Though I do not want to jump to any conclusions before any investigation”, - Alasania said.
According to David Berdzenishvili, the more an investigation will be procrastinated the more suspicious the government will seem.
According to the robbery article, this case will be investigated by the Didube-Chughureti region police.