სახალხო დამცველის წარმომადგენელი შინაგან საქმეთა სამინისტროსგან დაკავებულთა შესახებ ინფორმაციის მიწოდებას მოითხოვს.
გვიან ღამით, მარჯანიშვილის თეატრის მახლობლად, კაფე ~მარჯანოვთან~, სადაც პრეზიდენტი მიხეილ სააკაშვილი იმყოფებოდა, ოპოზიციის აქტივისტებსა და საპატრულო პოლიციის თანამშრომლებს შორის შეხლა-შემოხლა მოხდა. ოპოზიციის ლიდერები და აქტივისტები კაფესთან აქციის გასამართად მივიდნენ, რასაც პატრულსა და მათ შორის შეხლა-შემოხლა მოჰყვა. ინციდენტის დროს პოლიციამ ოპოზიციის ორი აქტივისტი დააკავა.
შემთხვევის ადგილზე იმყოფებოდნენ ოპოზიციის ლიდერები ნინო ბურჯანაძე, ლევან გაჩეჩილაძე, კოკო გამსახურდია, კახა კუკავა და გოგა ხაინდრავა. მათი განცხადებით, შედეგი მიღწეულია და პრეზიდენტი მიხეილ სააკაშვილი მათი მისვლის შემდეგ აღნიშნული კაფედან გაიქცა.
ამ დროისთვის ინციდენტი ამოწურულია.
როგორც  სახალხო დამცველის მოადგილე გიორგი ჩხეიძემ განაცხადა, ის თავად ესწრებოდა კეფე „მარჯანოვთან“ მომხდარ ინციდენტს და ოპოზიციის ორი აქტივისტის დაკავება მის თვალწინ მოხდა.
მისი თქმით, მათ მიმართეს შინაგან საქმეთა სამინისტროს ხელმძღვანელობას მოთხოვნით, აუცილებლად მიაწოდონ ინფორმაცია დაკავებულთა ადგილსამყოფელისა და მდგომარეობის შესახებ, რათა სახალხო დამცველს შესაბამისი მოქმედების საშუალება მიეცეს.

Representative of the Public Defender Requested the Information on Detainees from the Ministry of Interior
Last night, incident happened between the activists of the opposition parties and patrol policemen  near the Café “Marjanov” close to the Marjanishvili Theater where President Mikheil Saakashvili was at that moment. Opposition leaders and activists arrived at the place to hold a rally and it resulted into a quarrel with the patrol policemen. Two activists were arrested.
Opposition leaders - Nino Burjanadze, Levan Gachechiladze, Koko Gamsakhurdia, Kakha Kukava and Goga Khaindrava arrived at the place of incident. They stated the activists achieved their aim and President Saakashvili ran out of the café after activists came there.
Representative of the Public Defender requested the information on detainees from the Ministry of Interior.
Deputy Public Defender Giorgi Chkheidze stated he personally witnessed the incident in front of the café and two activists were arrested in front of him.
He said the public defender’s office applied to the ministry of interior and requested the information about the location and conditions of the detainees.