სტუდენტებს პოეტ დავით მაღრაძესთან შეხვედრისას პრობლემები შეექმნათ
ილია ჭავჭავაძის სახელობის სახელმწიფო უნივერსიტეტში სტუდენტებს პოეტ დავით მაღრაძესთან შეხვედრისას პრობლემები შეექმნათ.
სტუდენტური მოძრაობის “სტუდენტები - ღირსეული საქართველოსთვის” ორგანიზებით, დღეს  დაგეგმილი იყო შეხვედრა, სადაც  წიგნის პრეზენტაციაც უნდა მომხდარიყო.
როგორც შეხვედრის ორგანიზატორებმა “ინტერპრესნიუსთან” საუბრისას განმარტეს,  მათ რამდენიმე დღით ადრე გააკეთეს მოთხოვნა აუდიტორიაზე, თუმცა ადმინისტრაციამ მოთხოვნა  დიდი მოცულობის აუდიტორიაზე არ დააკმაყოფილა და უნივერსიტეტში განთავსებული წიგნის მაღაზია გამოყო, სადაც, პარალელურად, სასადილოც არის განთავსებული.
სტუდენტების თქმით, ამხელა პიროვნება შეხვედრის ჩასატარებლად სასადილოში შეგყავს, სამარცხვინო ფაქტია და ეს ჩირქს სცხებს მთლიანად ილია ჭავჭავაძის სახელობის  სახელმწიფო უნივერსიტეტის რეპუტაციას.
საბოლოოდ, პროტესტისა და დაცვასთან შეხლა-შემოხლის შემდეგ, სტუდენტებმა აუდიტორიის დაკავება და შეხვედრის ჩატარება მაინც შეძლეს.

Students Encountered Problems during the Meeting with Poet Davit Maghradze
Students encountered with problems because of the meeting Poet Davit Maghradze at the Ilia Chavchavadze State University.
Today, student movement “Students for the Worthy Georgia” organized the meeting with the poet and planned to represent the book too.
Organizers of the meeting reported to the Interpressnews that they requested the meeting hall several days before the fixed date however the administration of the university did not satisfy their request for the large meeting hall and allowed them to hold the meeting in the book-shop where there is also the university canteen.
The students said that it was shameful to meet the famous poet in the canteen and it was shameful for the reputation of the Ilia Chavchavadze State University.
Finally, after the protest and quarrel with the guards the students managed to occupy the auditoria and held the meeting.