დავით გამყრელიძის ინფორმაციით, ღუდუშაურის კლინიკაში გადაყვანილებიდან ყველაზე მძიმედ გია გაჩეჩილაძეა
მისი ჯანმრთელობის მდგომარეობის შესახებ განმარტება ჟურნალისტებს დავით გამყრელიძემ მისცა, რომელმაც განაცხადა, რომ მან თავად ნახა რენტგენის შედეგები და მოინახულა ავადმყოფი.
მისი თქმით, გია გაჩეჩილაძეს აქვს სისხლჩაქცევები თავის არეში და ასევე ნეკნი აქვს გატეხილი. გამყრელიძის განცხადებით, როგორც ჩანს ხელისუფლებამ მთელი ბოღმა გია გაჩეჩილაძეზე გადმოანთხია.
მოგვიანებით კი ჟურნალისტებთან კომენტარი გააკეთა კლინიკის მთავარმა ექიმმა და უარყო გავრცელებული ინფორმაცია, თითქოს რომელიმე მომიტინგე იმყოფება რეანიმაციაში. მან ასევე ჟურნალისტებს პირობა მისცა, რომ 22.30 საათზე ღუდუშაურის კლინიკაში გაიმართება პრესკონფერენცია, სადაც დაზარალებულთა ჯანმრთელობის მდგომარეობის შესახებ ინფორმაციას გააცნობს.

According to Davit Gamkrelidze Gia Gachechiladze’s Condition is Worst Among Those in Ghudushauri Clinics
The leader of the Alliance for Georgia Davit Gamkrelidze gave explanations to journalists about health condition of Gia Gachechiladze. He says that he visited him himself.
He says that Gia Gachechiladze has haemorrhage to his head and broken rib.
Head doctor of the clinics commented to journalists later and denied the spread information as if there are any action participants in the resuscitation. He promised journalists that press conference will be held at Ghudashauri clinics at 22:30, where information about health condition of the injured will be introduced.