”ვარსკვლავების აკადემიის” შენობის ჩამონგრევის შედეგად გარდაცვლილი ნიკა გელაშვილის ოჯახის წერები აქციას მართავენ
პროექტ ”ვარსკვლავების აკადემიის” შენობის ჩამონგრევის შედეგად გარდაცვლილი ნიკა გელაშვილის ოჯახის წევრები ტელეკომპანია ”რუსთავი-2”-ის შენობასთან აქციას მართავენ.
როგორც ”ინტერპრესნიუსს” ნიკა გელაშვილის მეუღლემ, თეა კახიანმა განაცხადა, მათ აქვთ ინფორმაცია, რომ უკვე არსებობს ექსპერტიზის დასკვნა და დაკავებულია ”არტიქსის” ერთ-ერთი თანამშრომელი.
გელაშვილის ოჯახის წევრები ”რუსთავი-2”-ისაგან მოითხოვენ, გააშუქონ გამოძიების მსვლელობა.
”ეს მათი პროექტი არ იყო, მათი თანამშრომლები არ დაიღუპნენ? მათგან მოვითხოვთ, გააშუქონ გამოძიების პროცესი”, - აცხადებს   თეა კახიანი.
გელაშვილის ოჯახის წევრები გამოთქვამენ ვარაუდს, რომ ტელეკომპანია იცავს სამშენებლო კომპანია ”არტიქსის” ინტერესებს.
რაც შეეხება ”არტიქსის” დამფუძნებელს, როგორც თეა კახიანი აცხადებს, ”არტიქსის” დამფუძნებლები არიან ყოფილი თავდაცვის მინისტრის დავით კეზერაშვილის მეუღლე და საგარეო საქმეთა მინისტრის მოადგილე გიგა ბოკერიას ცოლის და.
გარდაცვლილი ნიკა გელაშვილის ოჯახის წევრებმა ტელეკომპანიის შენობასთან გააკრეს პლაკატები წარწერით  - ”გააშუქეთ გამოძიების მსვლელობა”, ”ვის ინტერესებს იცავს ”რუსთავი-2”.

Family Members of Nika Gelashvili Dead During the Collapse of the Building for “Star Academy” Hold Protest Demonstration
Nika Gelashvili, operator for the TV Company “Rustavi 2”, died when the building of the project “Star Academy” collapsed. Family members of Gelashvili are holding protest demonstration in front of the building of the Rustavi 2.
Widow of Nika Gelashvili, Tea Kakhiani reported to the Interpressnews that the family had been informed that the expertise has made a conclusion and one of the employees of the building company “Artix” was arrested.
Family members of Gelashvili demand the Rustavi 2 to broadcast the on-going trial.
“It was their project and their operators died. So we demand the Rustavi 2 to broadcast the court-process on the detainee,” said Tea Kakhiani.
Family members doubt that TV Company protects the interests of the building company “Artix”.
As for the founder of the Building Company, Tea Kakhiani said that it was founded by the wife of the former defense minister Davit Kezerashvili and sister-in-law of the deputy foreign minister, Giga Bokeria.
Family members of Nika Gelashvili left posters on the building of the TV Company “Rustavi 2”: “Broadcast the Court Proceedings,” “Whose Interests Does Rustavi 2 Protect?”