პრეზიდენტის ავლაბრის რეზიდენციასთან მორიგი დარბევა განხორციელდა
წუხელ გვიან ღამით პრეზიდენტის ავლაბრის რეზიდენციასთან განთავსებული საკნები და აქციის მონაწილეები დაარბიეს. ინფორმაციას ამის შესახებ ავრცელებენ ავლაბრის რეზიდენციასთან მიმდინარე აქციის მონაწილეები. მათი მტკიცებით,  18 ივნისს, გვიან ღამით, რეზიდენციასთან რამოდენიმე ათეული პოლიციის ფორმასა და სამოქალაქო ტანსაცმელში შემოსილი ადამიანი მივიდა და აქციის მონაწილეების ცემა და საკნების რბევა დაიწყო.
ოპოზიციის წარმომადგენლების განცხადებით, რომლებიც დარბევის შესახებ ინფორმაციის გავრცელებისთანავე მივიდნენ ინციდენტის ადგილას, ეს არის ხელისუფლების მორიგი პროვოკაცია, რომელიც საზოგადოების დაშინებას ისახავს მიზნად.
აქციის მონაწილეებმა დარბეული საკნები უკვე აღადგინეს. მათი განცხადებით, აქციის რამოდენიმე მონაწილე ნაცემია, ხოლო რამოდენიმეს საერთოდ ვერ პოულობენ.
„მოძრაობა ერთიანი საქართველოსთვის“ პრესმდივანმა ირინა ჯაბაურმა, ჩვენთან საუბარში განაცხადა, რომ ინციდენტის შემდეგ ვერ ხერხდება პარტიის სამ აქტივისტთან დაკავშირება. „ჩვენი მოძრაობის აქტივისტები, რომლებიც ავლაბრის რეზიდენციასთან მიმდინარე აქციის მონაწილეები იყვნენ, ამ ინციდენტის შედეგად უკვალოდ გაქრნენ. გვაქვს ეჭვი, რომ კოსტა კოკოზაშვილი, დათო ამაშუკელი და ჯუმბერ ჯიქია სამართალდამცავებმა დააპატიმრეს ან უარესი უბრალოდ გაიტაცეს.“
შინაგან საქმეთა სამინისტრო არ ადასტურებს ავლაბრის რეზიდენციასთან მიმდინარე აქციის მონაწილეთა დაკავების ფაქტს.
წუხელ გვიან ღამით ინციდენტის ადგილი მოინახულეს საქართველოში ევროკავშირის წარმომადგენლობის პოლიტიკურმა პაუკო ტენდმა და საქართველოს სახალხო დამცველმა... ორივემ შეშფოთება გამოხატა მომხდარის გამო, სოზარ სუბარმა ხელისუფლების მორიგი მიზანმიმართული პროვკაცია უწოდა.

A Dispersal at the Presidential Residence in Avlabari
The cells and the demonstrators at the presidential residence in Avlabari were dispersed yesterday night. The demonstrators at the Avlabari residence released this information. According to them, at night on June 18, some people dressed in police and civilian uniforms came and began dispersing the demonstrators and the cells.
According to representatives of the opposition who immediately came to the scene, it was the next provocation of the government which aimed to threaten the society.
The demonstrators already have restored the dispersed cells. According to them, some demonstrators were beaten and some demonstrators cannot be found.
Irina Jabauri, a press secretary of the Movement for the United Georgia, said that they could not connect with three activists of their party. “The activists of our movement, who participated in the demonstration at the Avlabari residence, disappeared without leaving a trace. We wonder if Kosta Kokozashvili, Dato Amashukeli and Jumber Jikia were arrested by the law enforcement officer or were kidnapped”. The Ministry of Internatal affairs has not confirmed the information about the dispersal of the demonstrators at the Avlabari residence.
Pauko Tend, a representative of the EU in Georgia, and the Georgian public defender visited the site of theincident yesterday night. Both were concerned about this incident. The Georgian public defender, Sozar Subari, called this incident the next provocation of the government.