"მაესტროს" გადაცემები კახეთში ამ დრომდე გათიშულია
უკვე ერთ თვეზე მეტია ახმეტის საკაბელო ტელევიზიას, კახეთში ტელეკომპანია „მაესტროს“ გადაცემების ტრანსლირება შეწყვეტილი აქვს. როგორც არასაპარლამენტო ოპოზიციის ადგილობრივ ორგანიზაციებში განაცხადეს, საკაბელო ტელევიზიის ხელმძღვანელობამ „მაესტრო“ შს კონსტიტუციური უსაფრთხოების დეპარტამენტის კახეთის სამმართველოს უფროსის დავით ლორთქიფანიძის მოთხოვნით გათიშა.
ცნობისათვის, დავით ლორთქიფანიძე შს მინისტრის მოადგილის გია ლორთქიფანიძის ძმაა. ლორთქიფანიძეები წარმოშობით ახმეტის რაიონიდან არიან.
არასაპარლამენტო ოპოზიციის რეგიონული ორგანიზაციების ლიდერების განცხადებით, იმ შემთხვევაში თუ საკაბელო ტელევიზია „მაესტროს“ არ გათიშავდა, საკაბელო ტელევიზიას მთლიანად გათიშავდნენ და ხელმძღვანელების წინააღმდეგ სისხლის სამართლის საქმეს აღძრავდნენ.
„მაესტროს“ გადაცემების ტრანსლირების შეწყვეტისას კახეთის საკაბელო ტელევიზიის უფროსის მოვალეობის შემსრულებელი ეკა გავარდაშვილი აცხადებდა, რომ „მაესტროს“ გათიშვა უამინდობამ და ტექნიკურმა დაზიანებებმა გამოიწვია. მიზეზებზე კახეთის საკაბელო ტელეკომპანიაში ამჟამად აღარ საუბრობენ.

“Maestro” Programs Are Not Boradcast in Kakheti So Far
Akhmeta Cable TV-Company has not been broadcasting programs of the TV Company “Maestro” in Kakheti for a month already. Members of the local organizations of opposition parties state that the administration of the cable TV Company ceased broadcasting of Maestro programs according to the orders of Davit Lortkipanidze, head of Kakheti Division of Constitution Security Department.
Davit Lortkipanidze is brother of the deputy minister of internal affairs Gia Lortkipanidze. They are originally from Akhmeta district.
Leaders of regional organizations of non-parliamentary opposition parties state that if the local TV Company had not switched off the “Maestro,” the cable television was threatened with complete switch off and with launching criminal cases against the administration.
Eka Gavardashvili, interim head of cable TV Company, said that “Maestro” programs were delayed because of bad weather and technical problems. Nowadays, the regional TV Company does not speak about those reasons.