„კონსერვატიული პარტიის“ ახალგაზრდული მოძრაობა ხელისუფლებას სატელეფონო შანტაჟში ადანაშაულებს
„კონსერვატიული პარტიის“ ახალგაზრდული მოძრაობა ხელისუფლებას სატელეფონო შანტაჟში ადანაშაულებს. კონსერვატიული პარტიის ახალგაზრდული ორგანიზაციის ლიდერმა ლადო ბულბულაშვილმა დღეს გამართულ პრესკონფერენციაზე განაცხადა, რომ ბოლო 9-10 დღის განმავლობაში „კონსერვატიული პარტიის“ ახალგაზრდული მოძრაობის წევრებზე სატელეფონო ტერორი ხორციელდება.
კერძოდ, ბულბულაშვილის ინფორმაციით, ვინმე დათო გაბუნია მათ ურჩევს, ჩამოშორდნენ ოპოზიციურ მოძრაობას, და თან ემუქრება, რომ წინააღმდეგ შემთხვევაში ხელისუფლებასთან ბრძოლას ისე დაასრულებენ, როგორც მათმა დაპატიმრებულმა თანამოაზრეებმა დაასრულეს.
ბულბულაშვილის განცხადებით მათ უკავშირდებიან ნომრიდან - 858 30 56 77.
„ეს არის ხელისუფლების მიერ დადგმული სპექტაკლი, რომელიც ოპოზიციის აქტივისტებზე ფსიქოლოგიურ ზეწოლას ისახავს მიზნად“ - აცხადებს ლადო ბულბულაშვილი.
ახალგაზრდული მოძრაობა მიმართავს საერთაშორისო ორგანიზაციებსა და დიპლომატიური კორპუსის წარმომადგენლებს, რომ მათ საქართველოს ხელისუფლებას ზეწოლის შეწყვეტისკენ მოუწოდონ.

Youth Movement of Conservative Party Blames Government for Over-phone Blackmailing
Youth movement of the Conservative Party blames the government for over-phone blackmailing. Lado Bulbulashvili, leader of the youth branch of the party stated at the press-conference today that members of the youth movement have been terrorized on the phone during recent 9-10 days.
More precisely, Bulbulashvili reported that certain Dato Gabunia suggests them to quit opposition activities and threatens with imprisonment unless they stop the struggle against the government like it happened with their colleagues.
Bulbulashvili said he was called from the mobile number: 858 30 56 77.
“It is a performance staged by the government which aims to psychologically oppress the activists of the opposition parties,” said Lado Bulbulashvili.
The youth movement appeals to the international organizations and diplomatic corps to request the government of Georgia to stop oppression on political opponents.