ჟურნალისტი დედოფლისწყაროს გამგეობის სოციალური სამსახურის უფროსს შეურაცხყოფაში ადანაშაულებს
დედოფლისწყაროს რაიონში მომუშავე ჟურნალისტი ილია მარტყოფლიშვილი აცხადებს, რომ მუნიციპალიტეტის გამგეობის სოციალური დახმარების სამსახურის უფროსმა ლევან ჯამალაშვილმა მას სიტყვიერი შეურაცხყოფა მიაყენა და ფიზიკური ანგარიშსწორებით დაემუქრა.
„ლევან ჯამალაშვილი დამემუქრა, მეც და რაიონის გამგებელსაც თუ თავს არ დაგვანებებ, ფიზიკურად გაგისწორდებიანო. სხვა შეურაცხმყოფელი სიტყვებიც მითხრა, რომელსაც ვერ გავიმეორებ“, - აღნიშნავს მარტყოფლიშვილი. მისივე თქმით, გამგეობის თანამშრომლების გაღიზიანება ინტერნეტში, მის ბლოგზე გამოქვეყნებულ სტატიებს უკავშირდება, სადაც რიგითი ადამიანები ლევან ჯამალაშვილს და სხვა ჩინოვნიკებს უდიერად მოპყრობასა და სხვადასხვა სახის მუქარებში ადანაშაულებენ.
ჟურნალისტის ბრალდებას ლევან ჯამალაშვილი კატეგორიულად უარყოფს. მისი თქმით, ორი კვირაა მარტყოფლიშვილი საერთოდ არ უნახავს და მუქარას ადგილი არ ჰქონია.
უნდა აღინიშნოს, რომ დედოფლისწყაროს მუნიციპალიტეტის გამგეობის  თანამშრომლები მკვეთრად აგრესიულები არიან იმ ჟურნალისტების მიმართ, რომლებსაც ადგილობრივი ხელისუფლება ვერ აკონტროლებს.

Journalist Blames Head of Dedoplistskaro District Social Agency for Insulting
Journalist Ilia Martkoplishvili, Dedoplistskaro district based journalist, stated that Levan Jamalashvili, head of district social agency insulted him and threatened with physical assault.
“Levan Jamalashvili threatened me with physical assault unless I stop writing articles about him and district governor. He insulted me as well,” said Martkoplishvili. He explained that officials of the district administration got irritated about the articles he had published in his blog where ordinary people complain about rude treatment and other insults from local officials.
Levan Jamalashvili categorically denies the accusations of the journalist. He said he had not seen Martkoplishvili for two weeks and had not threatened him.
Officials of the Dedoplistskaro district administration are particularly aggressive towards those journalists who are not controlled by the local authority.