ოპოზიციის დაკავებული მხარდამჭერის ოჯახის წევრებს უთვალთვალებენ
„ახალი მემარჯვენეების“ მხარდამჭერის კოტე კაპანაძის ოჯახის წევრებს, რომლებიც ლაგოდეხის რაიონის სოფელ კართუბანში ცხოვრობენ, სამართალდამცავები და უცნობი პირები უთვალთვალებენ.
კაპანაძის მეუღლე შორენა ნეფარიძის განცხადებით, მისი ოჯახის წევრებზე თვალთვალი კოტეს დაკავების შემდეგაც გრძელდება.
„კოტეს დაკავებამდე რამდენიმე დღით ადრე, როცა ის ჯერ კიდევ არ იყო ეჭვმიტანილად ცნობილი, ჩვენთან სახლში უცნობი პირები შემოიჭრნენ და გვაიძულებდნენ, რომ მათთვის ოჯახის ყველა წევრის პირადობის მოწმობა და საკონტაქო ტელეფონების ნომრები წარგვედგინა. ასევე დაინტერესდნენ კოტეს ძმის, ვაჟას შესახებ ინფორმაციით. აინტერესებდათ, ზუსტად სად ცხოვრობს და პარტიაში მუშაობის გარდა კიდევ რა საქმიანობას ეწევაო. პოლიციის რაიონული განყოფილების და შს სამინისტროს სხვა უწყებების თანამშრომლები ყოველდღე გვითვალთვალებენ. სადაც მივდივართ, უკან დაგვყვებიან“ - აღნიშნავს შორენა ნეფარიძე.
შეგახსენებთ, რომ „ახალი მემარჯვენეების“ მხარდამჭერი კოტე კაპანაძე შემოსავლების სამსახურის საგამოძიებო დეპარტამენტის თანამშრომლებმა რამდენიმე დღის წინ დააკავეს. პროკურატურა მას თანამდებობის ბოროტად გამოყენებაში ადანაშაულებს. კაპანაძეს თელავის რაიონული სასამართლოს მოსამართლე გიორგი გოგიჩაშვილმა 20 ათასი ლარის ოდენობით გირაო შეუფარდა, თუმცა პროკურატურის საჩივრის საფუძველზე, თბილისის სააპელაციო სასამართლომ რაიონული სასამართლოს ბრძანება გააუქმა და კაპანაძეს ორთვიანი წინასწარი პატიმრობა შეუფარდა.

Family Members of Detained Opposition Supporter Are Being Watched
Family members of Kote Kapanadze, a supporter of the New Rights, are being watched by law enforcement officers and strangers; the family lives in the village of Kartubani in Lagodekhi District.
According to Shorena Neparidze, wife of Kapanadze, the family members have been watched since Kote Kapanadze was detained.
Several days before the detention, when he was not suspected yet, strangers broke into our house and demanded IDs and telephone numbers of family members. They were interested to get information about Vazha, Kote’s brother. They inquired about his exact address and occupation besides the political party. Policemen and officers from various departments of the Ministry of Internal Affairs are watching us everywhere,” said Shorena Neparidze.
Kote Kapanadze, supporter of the New Rights, was detained several days ago by the Investigation Department of Revenues. The detainee is accused of abusing his power. Giorgi Gogichashvili, judge at the Telavi District Court bailed him with 20 000 GEL, however, Tbilisi Appeal Court annulled the order after Prosecutor’s Office appealed against the decision of Telavi District Court and sent Kapanadze to two-month pretrial imprisonment.