თეო ტლაშაძის მტკიცებით, გორის საკრებულოს ფრაქცია ‘’მოძრაობა ერთიანი საქართველოსთვის” წევების დაპატიმრება იგეგმება
„მოძრაობა ერთიანი საქართველოსთვის“ ერთ-ერთი ლიდერი  თეო ტლაშაძის ინფორმაციით (რომელიც მან ერთ-ერთი მაღალჩინოსანი პოლიციელისაგან მიიღო), უახლოეს  მომავალში გორის საკრებულოს ფრაქცია „მოძრაობა ერთიანი საქართველოსთვის“ წევრების დაკავება იგეგმება, მათი პოლიტიკური აქტიურობის გამო.
თეო ტლაშაძის  განცხადებით, თემურ აფხაზაშვილის, კახა ერგემლიძისა და  სევერიან  ქარელის მიმართ შინაგან საქმეთა სამინისტრო სისხლის სამართლებრივ დევნას იწყებს. კერძოდ, უახლოეს დღეებში სამართალდამცავების  მხრიდან მათთვის იარაღისა და ნარკოტიკული ნივთიერების ჩადება იგეგმება, რაც შემდგომში მათი დაკავების საფუძველი გახდება.
„მოძრაობა ერთიანი საქართველოსთვის“ შინაგან საქმეთა სამინისტროს მოუწოდებს, თავი დაანებოს ოპოზიციის მხარდამჭერების უკანონო დევნასა და დაჭერებს. „ჩვენ კატეგორიულად ვაფრთხილებთ შინაგან სააქმეთა სამინისტროს, გაითვალისწინოს აღნიშნული ინფორმაცია, რადგან მსგავსი სცენარით საკრებულოს დეპუტატების დაკავება შეფასებული იქნება როგორც პოლიტიკური რეპრესიების ახალი ტალღა“, - აცხადებს თეო ტლაშაძე.

Teo Tlashadze Claims It is planned to Arrest the Gori City Council Members from Movement For United Georgia
Teo Tlashadze, one of the leaders of political party Movement for United Georgia claims (based on the information received from one high ranking police officer) that it is planned to arrest those representatives of Movement for United Georgia that are Gori City Council members for their political activities.
Teo Tlashadze claims that the Ministry of Internal Affairs of Georgia is planning to initiate a criminal case against Teimuraz Apkhazashvili, Kakha Ergemlidze and Severyan Kareli in the near future. In particular, it is planned to plant weapons and drugs on them in the next few days. These facts will serve as a reason for their arrest.
The Movement for United Georgia calls the Ministry of Internal Affairs of Georgia upon refraining from illegal persecution and arrest of supporters of opposition. “We want to warn the Ministry of Internal Affairs if the Gori City Council members from our party are arrested with this scenario (arrested under the charges of possession of weapons and drugs) their detention will be considered as a new wave of political repressions, states Teo Tlashadze.