შალვა რამიშვილი პატიმრობიდან ხვალ თავისუფლდება
ფულის გამოძალვაში მსჯავრდებული, ტელეკომპანია „202“-ის დამფუძნებელი შალვა რამიშვილი პატიმრობიდან ხვალ თავისუფლდება.
როგორც მსჯავრდებულის მეუღლემ, თეა აბაშმაძემ განაცხადა, სასჯელაღსრულების რუსთავის #2 დაწესებულებას რამიშვილი ხვალ, 11:30 საათისთვის დატოვებს.
„ოჯახის წევრები რუსთავის ციხიდან შალვას გათავისუფლებას 11:00 საათიდან დაველოდებით“,- აღნიშნა აბაშმაძემ.
შალვა რამიშვილს პატიმრობის 4-წლიანი ვადა ხვალ ეწურება. მას ყოფილი პარლამენტარის კობა ბექაურისთვის ფულის გამოძალვაში დაედო მსჯავრი.
რამიშვილი ფულის გამოძალვის ფაქტზე შსს-ს კონსტიტუციური უსაფრთხოების დეპარტამენტის (კუდის) თანამშრომლებმა, „202“- ის კიდევ ერთ დამფუძნებელ დავით კოხრეიძესთან ერთად, 2005 წლის 26 აგვისტოს დააკავეს.  დავით კოხრეიძე პრეზიდენტმა შეიწყალა, რამიშვილმა კი შეწყალებაზე უარი განაცხადა.

Shalva Ramishvili Will Be Released Tomorrow
Shalva Ramishvili, cofounder of the TV Company 202, who was accused of extortion, will be released tomorrow.
According to Tea Abashmadze, wife of the convict, Ramishvili will leave Rustavi Prison 2 tomorrow at 11:30.
“Family members will assemble for his release from Rustavi Prison at 11:00 o’clock,” said Abashmadze.
The 4-year prison term of Shalva Ramishvili ends tomorrow. He was accused of extortion and gaining money from Koba Bekauri, a former member of parliament. The officers of the Constitutional Security Department of the Ministry of Internal Affairs detained Ramishvili and Davit Kohkreidze, another co-founder of the TV Company 202, on August 26, 2005 on account of extortion. Davit Kokhreidze was released due to a pardon by the president, but Ramishvili refused to accept the pardon.